Grape ovládnou Rudimental a nálož elektronické hudby, včetně producenta Johna Hopkinse

Rudimental, Colours of Ostrava 2015 | Foto: Nikol Hoangová, MonsterMusic

Slovenský Grape jako obvykle nabídne plno elektronických interpretů. Mezi nimi bude i britský producent John Hopkins, který si za svou aktuální nahrávku vysloužil nominaci na cenu Grammy. Hlavní hvězdou festivalu budou Rudimental.

Čtěte také: Festival Grape zveřejňuje první jména v čele s The Kooks

John Hopkins je na hudební scéně už několik let výraznou osobností. Spolupracoval například s kapelou Coldplay a jeho live sety jsou skvělou kombinací experimentálního electra a ambientního techna. A právě taková show uzavře sobotní program na hlavní stagi.

Recenze: Toast To Our Differences od Rudimental dává za pravdu svému jménu, uctívá světové hudební vlivy a dobrou náladu

Další velká jména desátého ročníku festivalu jsou Rudimental a Tove Lo. Rudimental jako jedna z nejlepších současných tanečních kapel přiveze pecky z nové desky Toast To Our Differences. Švédská zpěvačka Tove Lo zase své charismatické vystoupení včetně populárních hitů Habits (Stay High) a Talking Body.

Nejen John Hopkins si v létě připraví elektronický set. Grape nabídne například drum’n’bass v podobě Andy C nebo Aphrodite. Představí se zde již potřetí i Dub Fx, pak také The Black Madonna, Joyce Muniz a dvojice Adriatique.

Čtěte také: Tove Lo si v létě odbude českou premiéru

Grape festival se uskuteční 9. až 10. srpna na letišti v Piešťanech a vstupenky je možné zakoupit na oficiálních stránkách festivalu.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz