Kdo získal letošní Grammy Awards?

Adele | Foto: grammy.com

Letošní 59. ročník Grammy Awards je za námi. Kdo ceny ovládl letos? Podívejte se na výherce.

Grammy Award je ocenění udělované The Recording Academy. Každoroční vyhlašovací ceremoniál je očekávaná událost provázená vystoupeními prominentních umělců. Grammy Awards je pro hudební průmysl stejně důležitý jako Emmy Awards, Tony Awards a Academy Awards (známé jako Oscars) pro svá pole.

První ceremoniál Grammy se konal 4. května 1959. Nyní, po 58 osmi letech, se ceny udílejí v losangeleském Staples Center nejen za zraků diváků v hale, ale i několika desítek milionů na televizních obrazovkách.

Nejvíc diskutovaná a vážená ocenění jsou Album roku, Nahrávka roku, Píseň roku a Objev roku. V těchto jediných kategoriích totiž nezáleží na žánru hudby.

V historii cen všechny čtyři získal jen Christopher Cross v roce 1980 a Adele, jež získala Objev roku 2009 a zbylé tři ocenění nejen v roce 2012 ale znovu po pěti letech letos! Poslední cenu si uzmul Chance The Rapper.

Nahrávka roku: Hello – Adele

Album roku: 25 – Adele

Píseň roku: Hello – Adele

Objev roku: Chance The Rapper

Letošní ceremoniál byl moderován Jamesem Cordenem a večer byl naplněn úžasnými vystoupeními Metallicy, Johna Legenda, zpěváka The Weeknd, Bruna Marse i těhotné Beyoncé.

Seznam všech výherců a nominací najdete na webu Grammy.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.