Koncert v tunelu Blanka? Město je proti

Tunel Blanka | Zdroj: facebook.com

V šest a půl kilometrů dlouhou, téměř čtyřicet miliard korun drahou koncertní síň, by se mohl proměnit doposud neotevřený tunel Blanka v Praze. Orchestrům se nápad líbí.

Podle mluvčí České filharmonie, Petry Zindulkové, by měl o takový koncert zájem i Český symfonický orchestr: „Pořádáme open air koncerty a tunel Blanka by mohl být ideálním místem,“ sdělila pro rádio Impuls.

Brněnská filharmonie ale nezůstává pozadu. Dle mluvčí Lenky Němcové by mohlo jít o jakousi formu propagace, která by mohla vrátit lidi do koncertních sálů. Zvukově by tunel Blanka neměl být problém, jen údajně nesmí hrát orchestr v zatáčce.

Proti se ovšem staví Magistrát hlavního města Prahy. Hlavním cílem je prý tunel co nejdříve otevřít, nikoli v něm pořádat podobné akce.


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...