Kytarista Evžen Hofmann si plní sen a vydává instrumentální kytarové album. Doprovází jej i videoklip

Evžen Hofmann | Foto: Marie Veselá

Na albu RetroSpektiva dává Evžen Hofmann průchod vlastním nápadům, kterým vévodí výrazné melodie a pestré aranžmá. Můžete se těšit na výběr deseti skladeb v různých stylech, ve kterých vás zavede do různých koutů svého kytarového světa. Vše nyní doprovází stejnojmenný videoklip, v němž nahlédnete do studia Taurus Records i do Evženovy minulosti.

„Deskou RetroSpektiva si splňuji další ze svých hudebních snů. Tím prvním je téměř dvacetileté účinkování ve skupině Kryštof. S touto výjimečnou partou dosahujeme velkých hudebních met a inovací na české pop-rockové scéně. Druhým splněným snem byla výstavba profesionálního nahrávacího studia Taurus Records u Ostravy, což se před dvěma lety stalo skutečností. Třetím snem je aktuálně vydání  prvního instrumentálního kytarového alba s názvem RetroSpektiva,“ říká Evžen.

Čtěte také: Evžen Hofmann: Kapelám nabízím produkci i aranž. Hudbu se snažím posunovat o úroveň výš

„Vše na albu vzniklo podle mých představ, přání a zkušeností. Výsledkem je sled deseti písní vytvořených s důrazem na melodii a pestrost moderního aranžmá. Deska RetroSpektiva je mementem, že dnešní generace sólových kytaristů má co nabídnout,“ dodává.

Název alba RetroSpektiva reflektuje Evženovy počátky s kytarou až po současnou hvězdnou éru se skupinou Kryštof. Album jednoho z předních českých kytaristů vyjde počátkem října na CD nosiči a k dispozici bude i na digitálních formátech.


Napište komentář