TIP REDAKCE: Závislost, zdravotní problémy i první koncert v ČR. Co všechno víte o Three Days Grace?

Three Days Grace | Zdroj: threedaysgrace.com

Populární rocková skupina Three Days Grace se v rámci podzimní série Rock for People Concerts vrátí do České republiky. Abychom vám čekání na koncert trochu zkrátili, přinášíme o této legendární kanadské formaci pár zajímavostí.

Formace byla založena před šestadvaceti lety pod tehdejším názvem Groundswell, který si vypůjčila od již existující kapely. Na svých začátcích se prezentovala coby revivalové uskupení. Hojně vystupovala po boku právě originálních Groundswell, kdy musela přijmout krycí jméno The Jupiter Effect.

K přejmenování skupiny došlo po dlouhém jedenáctiletém působení na scéně, kdy podepsala smlouvu s labelem Jive Records na stejnojmenné debutové album Three Days Grace, ze kterého vzešel vůbec první singl kapely, konkrétně I Hate Everything About You.

O dva roky později podstoupil bývalý zpěvák Adam Gontier odvykací léčbu, kdy se na popud své ženy Naomi snažil skoncovat se svou závislostí na OxyContinu. V době léčení si vedl deník, na němž stojí většina textů z druhého řadového alba One-X. Například skladbou Never Too Late chtěl Adam vyjádřit, že nikdy není pozdě změnit svůj život.

V tomto období nahrál Adam také několik featuringů, mezi něž patří I Don’t Care se skupinou Apocalyptica nebo Dance With The DevilBreaking Benjamin. Spolu s dalšími kanadskými hudebníky pak nazpíval píseň You Have a Choice, která měla sloužit ke změně politiky v Kanadě.

Následovala třetí řadová deska Life Starts Now, která se od předchozích počinů odlišuje hlavně díky svému optimistickému pojetí. V pořadí čtvrté studiové album Transit of Venus z podzimu roku 2012 se pro tehdejšího frontmana Adama Gontiera stalo posledním.

V prosinci téhož roku napsal zbylým členům kapely dopis, ve kterém prozradil svůj odchod z Three Days Grace. Na vině byly Adamovy zdravotní důvody. Začátkem ledna se pak tato zpráva objevila i na internetu. V současné době působí ve své nové kapele Saint Asonia.

Po odchodu ho nahradil baskytaristův bratr Matt Walst ze skupiny My Darkest Days, který se stal v březnu 2014 oficiálním členem kapely. V dubnu pak formace vypustila první singl v čele s novým zpěvákem, konkrétně Painkiller a o rok později představila řadovku Human.

Novinka byla podpořena světovým turné Human World Tour, v rámci kterého Three Days Grace poprvé zavítali i do České republiky. Zdejším příznivcům se představili v červenu 2015 na festivalu Rock for People v Hradci Králové. Podruhé v České republice zahráli v lednu 2016 v pražské Malé sportovní hale v rámci evropského turné.

Three Days Grace se však do pražské Malé sportovní haly vrátí už 19. října, a to v rámci podzimní série Rock for People Concerts. Přivezou s sebou mimo jiné i nejnovější desku Outsider z března tohohle roku, která se setkala s velmi kladným hodnocením fanoušků i hudebních kritiků.

Vstupenky lze zakoupit v předprodejní síti GoOut.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.