Kytarista Tomo Milicevic opustil Thirty Seconds To Mars, kapela přesto vydala nový singl

30 Seconds to Mars | Zdroj: facebook.com

Fanoušci Thirty Seconds To Mars se musejí vyrovnat s další nemilou zprávou. Kytarista Tomo Milicevic se rozhodl opustit kapelu. Ta si však z jeho odchodu moc starostí nedělá a do světa vypouští další singl Rescue Me.

Thirty Seconds To Mars to v poslední době nedělají svým fanouškům vůbec lehké. Po značně kritizovaném novém albu America většinou své fanoušky nepotěšili ani naživo, což byl bohužel i případ pražského koncertu. Teď se navíc kytarista kapely Tomo Milicevic rozhodl nadobro kapelu, ve které působil od roku 2003, opustit.

Čtěte také: Thirty Seconds To Mars do Prahy nepřivezli víc než jen zklamání

Jaké důvody Toma k tomuto rozhodnutí vedly, není tak úplně jasné. Ve svém oficiálním prohlášení žádné detaily neudává a krom strohého vzkazu, že to takhle bude nejlepší pro něj i pro kapelu, dále pouze děkuje fanouškům za podporu a ujišťuje je, že na roky strávené s kapelou bude vždy vzpomínat v dobrém.

O možném odchodu Milicevice se šuškalo již dříve, kdy se z blíže nespecifikovaných rodinných důvodů nezúčastnil turné kapely k aktuálnímu albu. Mnoho fanoušků jako důvod Tomova odchodu vidí jeho minimální zapojení na nové desce, která místo kytar a klasických nástrojů staví do popředí různé efekty a zvuky vytvořené digitálně.

Čtěte také: Thirty Seconds To Mars se s novinkou America zoufale snaží vypadat epicky

Zbytek kapely, v podobě bratrů Jareda a Shannona Leto, se k celé situaci zatím nevyjádřil. Zato však pokračují v propagaci svého posledního alba America, ke kterému vypustili nový videoklip k písni Rescue Me, který opět skrývá hlubší transcendentální myšlenku. Nový singl je prý o bolesti, posílení, víře a svobodě.

„Je to píseň o náročném boji, který tolik z nás svádí se strachem, depresí a úzkostí v naději, že jednoho dne budeme moct žít život plný štěstí a snů. Nikdo z nás není permanentně OK a nemělo by okolo toho být takové stigma, když je na tom někdo špatně. Já i můj bratr jsme v minulosti oba měli naše těžké osobní boje a byla to, a stále je, opravdová životní výzva.“ okomentoval nový singl frontman Jared Leto.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...