Živelní Arcade Fire vystoupili poprvé v Česku, byla to show jak se patří

Arcade Fire | Zdroj: arcadefiretube.com

Jedna z nejzásadnějších kapel amerického a kanadského indie rocku se poprvé představila v Česku. Šestičlenná partička přivezla do Prahy spoustu energie, do které obalila nejen aktuální desku Everything Now.

Živelní Arcade Fire dopřáli českému publiku už působivý nástup. Za znělky intra si totiž kapela na pódium nakráčela ze zadní části haly, a to rovnou uličkou mezi fanoušky. Příjemná a přátelská atmosféra tak vládla od první chvíle, kdy se muzikanti kolem Wina Butlera a jeho manželky Régine vůbec objevili.

V O2 areně navíc visela obří disko koule a setlist byl odpálen aktuální taneční hitovkou Everything Now. K přátelskému duchu se tak záhy připojila taky naprostá uvolněnost. Co víc si můžete v pátek večer přát?

Čtěte také: 15 zajímavostí, které jste o Arcade Fire možná nevěděli

Bez zbytečných proslovů

Ač bylo avizováno, že Arcade Fire přijedou do Česka představit nové album Everything Now, během dvou hodin zazněl průřez všemi alby, které se v minulých letech dočkaly světového ohlasu. Počínaje i nejstarší deskou Funeral, jež byla dokonce nominována na Grammy, a jejími hity Neighborhood nebo Wake Up – tou kapela fantastický koncert zakončovala.
Hudební kvality a velká muzikantská srdce na pódiu panovaly po celou, téměř dvouhodinovou, show. Živé vystoupení kapely mělo v porovnání se studiovou nahrávkou vzrušující grady a bylo obohaceno i o spoustu dalších nástrojů.

Prvnímu českému koncertu Arcade Fire v O2 areně sice nepřihlížela nijak velká masa fanoušků, ale o to věrnější byli. Atmosféra byla dokonalá.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.