Lake Malawi chrlí ven jeden klip za druhým, video k Bottom of the Jungle je tady

Lake Malawi | Zdroj: facebook.com

Lake Malawi je projekt Alberta Černého, který založil po rozpadu kapely Charlie Straight v roce 2013. Toto čtyřčlenné seskupení se chystá letos vydat svou debutovou desku Surrounded By Light. Součástí této desky bude také písnička Bottom of the Jungle. Klip k tomuto songu se natáčel na Madeiře.

Lake Malawi jsou známí tím, že jezdí do exotických zemí a také to dávají rádi najevo prostřednictvím své hudby a není tomu jinak ani tentokrát. Bottom of the Jungle, song, který napsal Albert Černý, natáčela kapela na Madeiře. Vizuální stránku si vzalo na starosti úspěšné kreativní duo Czech Vibes, které tvoří fotografka Markéta Polášková a videomakerka Magdaléna Fukanová. Zkušenost to pro ně byla dle jejich slov velká, vzhledem k tomu, že je počasí donutilo během natáčení improvizovat více, než předpokládaly.

Déšť nás provázel po celou dobu natáčení. K tomu se přidaly i neustálé problémy s oldschool Vanem. Takže když to nebyly šílené přeháňky, zůstali jsme viset někde v madeirských kopcích uprostřed ničeho.“

Bottom of the Jungle pro Czech Vibes znamená obrat. Momentálně mají za cíl se věnovat tvorbě hudebních klipů a práci s muzikanty.

Videoklip k singlu není specifický pouze svou lokací, ale také speciálními hosty. Ty tvoří skupinka dětí ze školního sboru soukromé školy Devonshire School, která k písni nazpívala vokály. A malí členové ve si spolupráci se zpěvákem Albertem Černým a zvukařem Moritzen Hauslerem z londýnského studia Assault and Battery pochvalovali. „Není to jen tak být v profesionálním studiu vedle zpěváka slavné skupiny. Je to opravdu hezká zkušenost.“

A zkušenost se sborem si pochvaluje také sám zpěvák. „Děti byly z nabídky unešené. Chtějí ji zpívat dál i sami a z toho mám největší radost.“

Kapelu Lake Malawi tvoří zpěvák Albert Černý, baskytarista Jeroným Šubrt, kytarista Patrick Karpentski a bubeník Antonín Hrabal. Debutová deska Surrounded by Light bude k dostání v předprodeji na MusicWear od 10. října, online pak 10. listopadu na Spotify a iTunes.

Křest alba proběhne 5. prosince v brněnské Flédě a 6. prosince v pražské Akropoli. Lístky jsou k zakoupení na SMS Ticket.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.