Lemmy z Motörhead bude poctěn sochou v hollywoodském baru

Lemmy z Motörhead | Zdroj: facebook.com/officiallemmy

Známý rockbar Rainbow Bar & Grill už za měsíc poctí památku Lemmyho Kilmistera odhalením jeho podobizny.

Nedávno tomu bylo půl roku od momentu, kdy se médii začala šířit zpráva o smrti legendárního rock’n’rollového frontmana, Lemmyho Kilmistera. Na jeho památku se uskutečnilo několik tribute koncertů a basák a zpěvák Motörhead se dočkal i své vlastní sochy na hudebním festivalu Hellfest, jenž navíc vyvrcholil ohňostrojem vyobrazujícím na obloze text RIP Lemmy.

Nově se ale hudební ikona dočká ještě další pocty, a to přímo v místě, kde trávila největší část svého volného času. Slavný bar Rainbow Bar & Grill totiž 24. srpna odhalí téměř dvoumetrovou Lemmyho sochu, vytvořenou losangelským umělcem Travisem Moore.

Stane se tak několik měsíců po spuštění kampaně na podporu výstavby sochy v Lemmyho oblíbeném baru. Během té se podařilo vybrat téměř 23 000 dolarů, z nichž byla většina použita na náklady spojené s výrobou. Samotný Travis Moore však na svou vlastní žádost neobdržel ani cent a rozhodl se vyrobit Lemmymu poctu zcela zdarma.

Na videu níže můžete vidět rozhovor právě s Travisem Moorem, kde vysvěltuje okolnosti spojené s tvorbou Lemmyho podobizny.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.