Lemmyho posmrtné sólo album zřejmě vyjde už letos

Lemmy z Motörhead | Zdroj: facebook.com/officiallemmy

Od nahrávky s The Rockin’ Vickers ještě v šedesátých letech až po loni vydané poslední živé album Motörhead. Až tak se rozpínají počiny, na kterých se objevila jedna z největších ikon rock’n’rollu, slavný Lemmy Kilmister. Komu se ale už jeho padesátiletá hudební kariéra oposlouchala, nemusí smutnit, podle nejnovějších informací se už brzy můžeme těšit na vydání jeho posmrtného sólového alba.

S informací přišel pro magazín MetalTalk kytarista a producent Jim Voxx. Ten na Lemmyho albu údajně intenzivně pracuje a jeho vydání odhaduje už na letošní rok, stačí prý už dodělat pouze finální úpravy. Konkrétní datum vydání však ani on sám nezná, to je podle něj čistě v rukou managementu Motörhead.

Lemmy sliboval sólové album už několik let a ačkoli ještě v roce 2013 lákal fanoušky na jeho brzké vydání, do své smrti v prosinci předloňského roku už do bohužel nestihl. Dle jeho vlastních slov se mělo jmenovat False Teeth For The Deaf, je ale otázkou, zda-li se od té doby něco nezměnilo a jak s názvem naloží label.

Ze skladeb, které by měla sólová deska obsahovat, již na světlo světa unikla pomalejší Don’t Matter To Me. Ta je k poslechu na YouTube a značí, že Lemmyho samostatná tvorba není úplně na způsob Motörhead a více zasahuje do klasického rocku, to však před lety naznačil i on sám. Dále bychom měli počítat i s tracky, které Lemmy nahrál s Davem Grohlem či hvězdou moderního rockabilly Jimem Heathem, známým jako The Reverend Horton Heat.

Práce na albu začaly už v roce 2003 a podle Voxxe ani sám Lemmy netušil, jak dlouho bude nahrávání trvat. Proslulý zpěvák a baskytarista však 28. prosince 2015 po přetrvávajících zdravotních problémech zemřel, pouze dva dny po tom, co mu byla diagnostikována agresivní forma rakoviny a jen čtyři dny po tom, co oslavil své sedmdesáté narozeniny. Ještě tentýž rok přitom s Motörhead vydal desku Bad Magic a odehrál první část evropského turné, z nějž následně vzešlo i živé album Clean Your Clock.

Na videu níže můžete vidět oficiální sestřih z oslavy 70. narozenin legendárního rockera. Ta se uskutečnila v proslulém hollywoodském klubu Whiskey a Go Go a vystoupili na ní mimo jiné i Slash, Robert Trujillo či Zakk Wylde.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 285 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.