Lenny Kravitz si neplánuje vydechnout ani po uvedení nové desky

Lenny Kravitz | Foto: Mathieu Bitton

Skladatel, producent, zpěvák a kytarista. Je jen málo věcí, které Lenny Kravitz nezvládne, o tom svědčí i jeho obdivuhodná kariéra. Teď přichází s novou tvorbou a tour, která nemine ani Prahu.

Zpěvák a multiinstrumentalista z Brooklynu Lenny Kravitz, ovlivněný třeba tvorbou jazzové ikony Milese Davise, po čtyřech letech vydá novou desku a připojí k ní i tour. Populární kytarista ve své hudbě mixuje žánry rocku, funku, soulu a spousty dalších. Má na svém kontě několik cen Grammy a dobře jej zná nejen hudební scéna. Jako herec se představil například ve filmové sérii Hunger Games.

Za svou témeř třicetiletou kariéru vydal deset studiových alb. Zdaleka však ještě neřekl poslední slovo. Brzy se dočkáme jeho nové desky Raise Vibration, se kterou vyráží na stejnojmennou tour. Lenny Kravitz se loni zmínil, že dělal na dvou albech zároveň, a tak se možná zanedlouho dočkáme dalšího počinu.

K oběma studiovkám naráz chtěl původně vyrazit na několik koncertních tour, které by trvaly až pět let. Nakonec se sice vydává na tour už s Raise Vibration, ale tohle nadšení do spousty koncertních šňůr a nové hudební tvorby jen dokazuje, že Lenny Kravitz neztrácí na síle. Pokud navíc dostojí svým slovům a další studiovku už má alespoň z větší části připravenou, tak se máme v následujících letech na co těšit.

Nezbývá než čekat, co nám Lenny Kravitz všechno předvede a vyhlížet jeho koncert v Praze. Na ten přijede v rámci své Raise Vibration Tour do O2 areny už 2. června.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz