Linkin Park společně s Music for Relief zachraňují přírodu

Linkin Park | Zdroj: press.wbr.com

Kromě hudby se Linkin Park již jedenáct let aktivně věnují ochraně životního prostředí a nyní se vydali dozvědět se více o ochraně oceánů a mangrovníků na pobřeží Mexika.


Mangrovníky jsou botaničtí obojživelníci tvořící lesy, které patří mezi nejproduktivnější a biologicky komplexní ekosystémy na Zemi. Jsou tropickými lesy v oceánu. Propletené kořeny rostlin zastavují usazeniny z řek mířící do moře. Jejich kmeny a větve slouží jako palisáda, která snižuje erozivní sílu vln. Mangrovové porosty jsou ohroženy průmyslovým rozvojem, olejovými skvrnami, chemickým znečištěním. Změny klimatu narušují jejich citlivou rovnováhu.

Mangroves
Mangroves

V pátek 29.dubna dva členové kapely Linkin ParkRob Bourdon a Dave “Phoenix” Farrell společně s profesionálními surfaři Koa Smithem a Koa Rothmanem navštívili Magdalena Bay v Mexiku, aby viděli na vlastní oči projekt na zachování mangrovníků, který byl zahájen před rokem. Je samostatným projektem charitativní organizace Music for Relief, jíž Linkin Park založili před jedenácti lety. Music for Relief se spojila s organizací Wildcoast, aby chránili 61 mil. mangrovníků v Magdalena Bay, Baja California Sur v Mexiku.

Na této cestě výše jmenované hudebníky a surfaře doprovázelo několik reprezentantů Music for Relief, Phoenixova manželka Linsey a dále zástupci místní komunity a partnerské organizace Wildcoast, kteří vysvětlili, jak rozhodující jsou mangrovy při ochraně našich oceánů, lidí a planety. Účastníci se dozvěděli více o vodních rostlinách a jejich funkci v ukládání oxidu uhličitého, o ochraně pobřežních celků a zachování mořských ekosystémů.

MFR mangrove adventure
MFR mangrove adventure

Pobřežní pouštní mangrovy představují asi 1% z vyprahlé severozápadní části Mexika. Odhaduje se, že je zde v podzemí uloženo 28% uhlíku z celého regionu. Ničení mangrovů může uvolňovat tisíce let uložený uhlík do atmosféry. Pochopení mangrovové kapacity pro ukládání uhlíku nám dává možnost nahlédnout do změn klimatu.

Pokud byste měli zájem tento projekt podpořit, tak máte šanci zakoupením speciálního trička u Edenationclothing za 55 dolarů s možností dopravy kamkoliv po světě. 80 % z ceny tohoto trička poputuje právě na program ochrany oceánů. Jak se vám líbí?

Music for Relief t-shirt
Music for Relief t-shirt

Napište komentář

O Monika Růžičková 9 Článků
Pardubice/Los Angeles specialistka na Linkin Park