Luno budou předskakovat Hurts a Placebo a chystají nové EP

Luno | Zdroj: bandzone.cz/luno

Pražská kapela Luno, kterou si jako předskokany vybrali Hurts a Placebo na své listopadové koncerty v našem hlavním městě, připravuje nové EP, jež vyjde v lednu příštího roku. Něco málo z něj si budete moci poslechnout již před vánočními svátky.

,,Na EP budou tři naše nové písně a tři covery. Ty covery jsme nevybírali nijak cíleně. Jsou to spíš písničky, které nám tak trochu přišly do cesty samy,” říká Ema Brabcová, zpěvačka kapely. O coververze jakých písní se konkrétně jedná, zatím Luno nechtějí fanouškům vyzradit. Vydání EP chtějí podpořit větší koncertní šňůrou na přelomu ledna a února 2014 společně se spřátelenými Super Tuzex Bros, s nimiž již dříve koncertoval.

Na začátku příštího roku chystají i pár akustických koncertů po větších českých městech. Je možné, že se smyčcovým triem a klavíristou zajedou i na Slovensko, do Bratislavy. Baskytarista Šmity říká: ,,Tak nějak poloakusticky občas hrajeme, baví nás to, a proto nás napadlo secvičit akustický koncert Luno v plné parádě. Oslovili jsme na housle Borise Carloffa, cellistku Terezii Kovalovou a klávesistu Mandrage Franka Dudinku. Myslím, že by to mohlo být velké.”

Luno

Luno je v našich končinách výjimečným projektem, který vznikl před čtyřmi léty, tedy roku 2009, ve spolupráci frontmanky Emy Brabcové, jež je známá především z elektropopové kapely Khoiba, a Šmityho, který hrál například v The Prostitutes. Ti dva spolu o deset let dříve založili indie rockovou skupinu Roe-deer, měli proto k sobě blízko.

Eponymní debut LUNO o osmi skladbách z roku 2010 oslovil kritiky svým specifickým zvukem a formace tak o sobě dala vědět. Po debutové desce vydala v lednu 2012 EP s názvem LITATO (zkratka z Love Is The Answer To All) a prakticky hned po jeho vydání začala pracovat na dalším dlouhohrajícím albu s názvem ZEROTH, které vyšlo v prosinci stejného roku. Zajímavostí je, že si Luno k nahrávání přizvali pomoc – producenta a muzikanta Pavla Litvaje alias Tuzexe, jenž působí v již zmiňovaných Super Tuzex Bros. 

V Luno kromě Emy Brabcové a Šmityho působí ještě další dva členové – bubeníkem je John Janečka, který se proslavil v Southpaw a hrál například i po boku Glena Hansarda, a na kytaru hraje Martyn Starý, jenž je navzdory svému jménu v kapele nejmladším článkem. 


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).