Mandrage se vrací do rádií chytlavým singlem Slečno, já se omlouvám se

Mandrage | Zdroj: Universal Music

Kapela Mandrage představuje svůj zbrusu nový videosingl Slečno, já se omlouvám se. Hitová skladba je předzvěstí nadcházející desky, kterou kapela chystá vydat do konce roku. Do minimalisticky pojatého videoklipu natočeného na jediný záběr angažovala hereckou legendu Jiřího Lábuse.

Mandrage, patřící již několik let k nejúspěšnějším domácím kapelám, si svoji pevnou pozici na naší scéně upevnili na podzim roku 2015, kdy vydali zatím poslední studiové album Potmě jsou všechny kočky černý. Novinkou úspěšně navazují na své starší hity a opětovně tak potvrzují roli ostřílených hitmakerů.

„Píseň Slečno, já se omlouvám se je o lásce na první pohled. O tom, že když přijde takový ten zásah shůry, prostě jen zíráme a zmatečně blekotáme. A o tom, že to může být až skoro komické, zvláště když to vaše vyvolená cítí jinak. Metafora lásky coby šípu, který člověka zasáhne a naprosto ochromí, funguje přesně takhle. Odněkud si přiletí a ponechá nás stojícího v překvapeném úžasu. Naivně hledíme na vytoužený objekt a přesto, že si neumíme ani správně naplánovat zájmena ve větě, už si malujeme budoucnost,“ dodává Pepa Bolan, kytarista kapely Mandrage, který nový hit složil.

Na první poslech chytlavou píseň doprovází emocemi prošpikované video, ve kterém tančí populární český herec Jiří Lábus. „Zaujalo mě, že vlastně vše je jenom na mně a není u toho vůbec kapela, takovou roli jsem ještě nehrál. Písnička mě baví a přeju klukům z Mandrage i fanouškům, aby se líbila,“ uvádí ke své roli tato česká herecká legenda.

Režie videoklipu se ujal bubeník Matyáš Vorda, avšak hlavní slovo měl Tomáš Kasal, držitel ceny Anděl, který s kapelou spolupracoval již v minulosti. „Pustili jsme se, pro nás, do docela odvážného kroku, natočit klip na jeden jediný záběr a s jediným hercem. Byli jsme sami zvědaví, jestli hlavní postava dokáže pozornost diváka udržet po celou dobu písně ‚jen‘ na základě projevů emocí zamilovanosti, radosti, posedlosti. Naštěstí nabídku na tuto roli přijal náš oblíbený herec Jiří Lábus, díky němuž nás to od začátku do konce baví, a věříme, že bude i všechny, kteří klip uvidí,“ dodávají svorně oba tvůrci.

Momentálně lze Mandrage zastihnout na několika tuzemských festivalech a následně začátkem února roku 2018 na turné k novému studiovému albu. Vstupenky jsou již teď k zakoupení v předprodejní síti Ticketstream.

Tour 2018

02. února    Praha – Forum Karlín
08. února    Liberec – Dům kultury
09. února    Pardubice – ABC
15. února    Brno – SONO
17. února    Ostrava – DK Akord
02. března  Plzeň – KD Peklo
03. března  České Budějovice – KD Vltava


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.