Billie Joe z Green Day a Tim z Rancid zakladájí novou superskupinu ARMSTRONGS

Billie Joe a Tim Armstrong | Zdroj: alt929boston.com

Nová punková superskupina je na světě! Billie Joe z Green Day a Tim z Rancid založili novou kapelu ARMSTRONGS. Do světa již vypustili první singl If There Ever Was a Time.

Fanoušci kalifornského punku jásají. Billie Joe Armstrong z Green Day a Tim Armstrong z Rancid v jedné kapele?! Frontmanové dvou z nejslavnějších punkových kapel současnosti spolu skutečně založili novou superskupinu s názvem ARMSTRONGS. Sestavu doplňuje ještě Billieho syn Joey Armstrong, kterého můžeme znát jako bubeníka stále populárnějších SWMRS a Timův synovec Ray Armstrong.

Kapela již vydala svůj první singl s názvem If There Ever Was a Time, který bude použit v novém dokumentu Turn It Around: The Story of East Bay Punk, který Green Day produkují. Dokument se bude zabývat vývojem kalifornské punkrockové scény, hlavně v okolí rodného města obou zmíněných kapel, Oaklandu. Právě pro tuto scénu byl a stále je zásadní legendární punkový klub 924 Gilman Street, ve kterém obě kapely začínaly a na jehož rozvoj poputují veškeré tržby z prodeje nového singlu, který je dostupný pouze v omezeném nákladu 1000 kopií. Jestli tvorba kapely skončí u jednoho singlu, nebo se dočkáme plnohodnotného alba se zatím neví.

Není to ale poprvé, kdy jsme mohli tyto dvě punkové ikony spolu vidět nebo slyšet. Billie Joe a Tim jsou od malička dobrými přáteli. Krom toho, že Tim režíroval klip k singlu Bang Bang z aktuální desky Green Day, Billie například v roce 1993 krátce působil v Timově kapele Operation Ivy a podílel se na psaní songu Radio. Navíc Green Day do dnešních dnů pravidelně na koncertech hrají cover verzi písně Knowledge právě od OI. Není proto divu, že se občas během této písně na stagi vedle Green Day objeví i její autor Tim, jak můžete vidět na videu níže.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...