Metalová smršť v podobě švédských Draconian míří do Prahy

Draconian | Zdroj: Obscure Promotion

Již více než dvacet let si staví švédští Draconian fanouškovskou základnu i v Česku. Nyní se melancholická metalová banda chystá do Prahy v rámci svého turné The Sovereign Arsonists. Přijedou s nimi také Harakiri For the Sky a Sojourner.

Mrazivé lednové počasí svou doom-metalovou hudbou podtrhnou Draconian v doprovodu jemných vokálů zpěvačky Heike Langhans. Jejich poslední album Sovran vyšlo již v roce 2015 a bylo zároveň prvním počinem, kde se vokalistka objevila. Zazní ale jistě i skladby ze starších alb, jako například Morphine Cloud nebo Bloodflower.

Jako doprovod do Prahy zavítají také rakouští Harakiri For the Sky se svým post-black metalem. Fanoušci se mohou těšit na tvrdou a temnou show, u níž mohou pořádně točit kšticemi do rytmu bicích. Kapela představí své nejnovější a velice úspěšné album Arson.

Čtěte také: Příští Brutal Assault opět slibuje plejádu metalových velikánů

Druhým hostem bude mix seveřanů, Italů a Novozélanďanů, a to skupina Sojourner. Toto poměrně nové uskupení z roku 2015 stihlo za poslední tři roky vydat již 2 alba – Empires of Ash a The Shadowed Road. Žánrově se řadí mezi folk-metal, a tak nám mohou místy připomínat například oblíbené Eluveitie, bohužel bez tradičních hudebních nástrojů a s poměrně melodickým pozadím.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Ve světě extrémního metalu. 5 alb, které přinesl rok 2018

Kapely společně vystoupí již 19. ledna 2019 v pražském Futurum Music Baru. Vstupenky jsou k dispozici na portálech Obscure, Ticketportal nebo GoOut.


Napište komentář