Metronome Festival 2020 spolu s Tata Bojs oživí Křižíkovu fontánu

Tata Bojs, Colours of Ostrava 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Je tomu teprve pár měsíců, co skončila festivalová sezóna, a Metronome Festival Prague nezahálí. Jeho pátý ročník se uskuteční ve dnech 19. a 20 června a fanoušci se mohou těšit na legendu české hudební scény, kapelu Tata Bojs.

Jedinečný festival, který se odehrává v samotném centru Prahy, se rozhodl přivést zpět k životu slavnou Křižíkovu fontánu, která se stane jedním z hlavních dějišť pátého ročníku. „Festival Metronome přinese divákům jedinečná hudební vystoupení, která zažijí pouze u nás. Pro rok 2020 propojíme unikátní program s unikátním místem. Ve spolupráci s Milanem Caisem a kapelou Tata Bojs jsme se rozhodli probudit Křižíkovu fontánu. Společně připravujeme jedinečný koncert, pro který Milan Cais navrhuje i samotnou scénu,“ popsal David Gaydečka, pořadatel festivalu.

Čtěte také: První den Metronome Festivalu: Liam Gallagher bez emocí přišel, zazpíval a odešel

Kapela Tata Bojs vystoupila na Metronome Festivalu Prague před dvěma lety, kdy zde oslavila třicáté výročí od založení a na svůj celodenní koncert si pozvala spoustu hostů z řad svých kolegů. Letošní ročník bude pro tuto pražskou partu opět nezapomenutelný, jelikož se nebude jednat pouze o hudební zážitek, ale i ten vizuální. „Prostor bývalé Křižíkovy fontány je velmi specifický a vlastně i dost inspirativní. Pokusím se scénu navrhnout tak, abych využil architekturu místa komplexně a aby už samo pódium působilo na první pohled nestandardně. Scénu budeme modelovat jako sochu. Světlo a projekce budou nástroje k docílení výsledného tvaru. A myslím, že to bude vůbec první koncert v historii Tata Bojs, kdy budeme hrát do tří stran neboli 180 stupňů,” přibližuje plány Milan Cais.

Čtěte také: První den Metronomu: Perfektní Massive Attack, Tom Odell a velkolepé třicetiny Tata Bojs

Červnový termín festivalu je mimo jiné i termínem narozenin Tata Bojs, takže pokud patříte mezi fanoušky kapely nebo mezi historické nadšence, přijďte se ve dnech 19. a 20. června podívat na to, jak Křižíkova fontána opět ožije.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.