TIP REDAKCE: Zlomové okamžiky v tvorbě kapely The 1975

Matty Healy, The 1975 - Forum Karlín 2017 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Od osobních melancholických balad přes kvalitní indie rockové melodie, vítězství v prestižní hudební soutěži BRIT Awards a zhudebněné šílenství v podobě nejnovějšího singlu People. V průběhu let prošla tvorba britské kapely The 1975 několika změnami, jaké jsou nejzásadnější okamžiky při jejich cestě na vrchol?

Facedown EP

Celou svou kariéru The 1975 odstartovali anonymně vydaným singlem, který se vzápětí objevil na jejich debutovém EP Facedown. Závoj anonymity ve spojení s kytarami, výraznými emotivními vokály a texty odhalující soukromí i samotnou duši frontmana Mattyho Healyho na okolí zapůsobilo natolik, že jen o pár měsíců později vydali druhé EP s názvem Sex. Největším pokladem však stále zůstávalo jejich žánrové zařazení, které se v té době vymykalo všem popovým boybandovým standardům.

Rozhovor: Leo Duncan z Ten Fé: Nemáme rádi The 1975. Prosím, přestaňte nás k nim přirovnávat

Hymna s názvem Girls

S debutovým albem The 1975 začalo stoupat i celkové povědomí o kapele. V tomto období taktéž prošli velkým přerodem, odložili stranou melancholii a smutek a začali věnovat svou pozornost tématům jako jsou sex, drogy a úzkost. Tím si zařídili velkou fanouškovskou základnu mezi teenagery. Na albu jsou taktéž k nalezení dosud nejstreamovanější songy jako Robbers, Chocolate nebo Girls s téměř 60 miliony zhlédnutí na YouTube. Komu se po dvou letech na hudební scéně podaří získat na festivalu v Glastonbury takovou reakci publika?

Videoklip = polovina úspěchu

S přibývající slávou a sledovaností se The 1975 začali čím dál tím více soustředit na tvorbu autentických videoklipů. Černobílý přebal alba vyměnili za růžový I Like It When You Sleep, for You Are So Beautiful Yet So Unaware of It, a stejně tak přidali život do tvorby samotné. Love Me, The Sound nebo osmi minutový videoklip k Somebody Else jsou jak po hudební tak vizuální stránce naprostý masterpiece.

Čtěte také: 10 + 1 věc, které byste měli vědět o The 1975

EPIC!

Následující dva roky se pro The 1975 nesly ve znamení úspěchu. V The Tonight Show Jimmyho Fallona oslavili vydání jejich druhé úspěšné studiové desky I Like It When You Sleep, for You Are So Beautiful Yet So Unaware of It. A v roce 2017 poprvé vystoupili na pódiu slavnostního gala večera BRIT Awards při přebírání vítězné ceny za nejlepší britskou kapelu, které bylo jedním slovem epické.

Positive Vibe

Společně s třetím albem A Brief Inquiry into Online Relationships Matty dokázal, že je nejen výborným skladatelem a hudebníkem, ale také tanečníkem. Ve videoklipu k songu Sincerity Is Scary předvedl své nejlepší taneční kreace a mimo to, celé album vyniká svou originální barevnou náladou.

Čtěte také: VIDEO: Matty Healy v novém klipu The 1975 předvádí své nejlepší taneční kousky

People

Obratem o 180 stupňů je vedoucí singl People chystaného alba Notes on a Conditional Form. Již počáteční varování: „Toto video může potenciálně vyvolat záchvaty u lidí s fotocitlivou epilepsií,“ mluví za vše. I když se jedná jen o dost výstřední způsob odporu spojený s momentální situací ve světě, máte po zhlédnutí videoklipu pocit, že jste viděli nějakou novou šílenost od Marylina Mansona. Tak to ale není. Tohle jsou noví The 1975 a jistě o nich ještě hodně uslyšíme!


Napište komentář