10 + 1 věc, které byste měli vědět o The 1975

The 1975 | Zdroj: www.vanguardia.com.mx

The 1975 je britská skupina pocházející z Manchesteru, která svou druhou deskou „I like it when you sleep for you are so beautiful yet so unaware of it“ sklidila velký úspěch. Pojďme se podívat na pár zajímavých faktů spojených s touto kapelou.

1) Rodiče zpěváka Mattyho Healyho jsou britští herci Denise Welch a Tim Healy

Denise je nejvíce známá díky seriálovým rolím Natalie Barnes v Coronation Street a Steph Haydock ve Waterloo RoadTim zase svou rolí v televizním seriálu Goodbye, Pet.

Výsledek obrázku pro matty healy parents

2) Kapela se dala dohromady na střední škole

S Rossem MacDonaldem, Adamem Hannem a George Danielem se Matty seznámil už v roce 2002 na střední škole. Od té doby spolu hrají a několikrát změnili svůj název, než Matty narazil na jméno The 1975.

„Když mi bylo 19, jel jsem na Mallorcu. Jednoho dne jsem prošel kolem překrásné španělské vily, která měla nábytek venku. Začal jsem si povídat s umělcem, který tam bydlel a zůstal jsem tam celý den. Jeho dům byl jako bazar z roku 1960 – originální desky Beatles, podepsané věci od Elvise, fotka jeho s Hendrixem… Dal mi hrozně moc starých věcí. Našel jsem mezi nimi jednu stránku plnou zápisků. Nemohl jsem zjistit, jestli to mělo sebevražedný nebo život povzbuzující záměr. Co mě šokovalo bylo to, že papír byl označen datem „1st June, The 1975“ (tedy 1. června 1975, pozn. red.). Použití toho data s „the“ je dokonalý název pro kapelu,“ vysvětluje.

3) Mezi dřívější názvy patří Talkhouse, The Slowdown, Bigsleep a Drive Like I Do. A ještě dnes můžete na YouTube najít písně pod těmito názvy.

V současné době kapela prodává oficiální merch s nápisy Drive Like I Do.

4) Před debutovou deskou vydali celkem čtyři EP

Dvě z nich, Facedown a Sex vyšly už v roce 2012. Další dvě, tedy Music for Cars a IV, pak o rok později.

5) Píseň Chocolate není o čokoládě

Chocolate je song o ujíždění před policií autem plným marihuany. Čokoláda je totiž eufemismus pro trávu. „Je to milostný dopis úřadujícím osobám v našem městě,“ vysvětluje Matthew.

6) Matty říká, že vyrostl na černošské soulové hudbě

Jako příklad uvádí umělce jako jsou Michael Jackson, D’Angelo, TLC, Roberta Flack nebo Otis Redding.

Matty Healy
7) Ne všichni jsou z Manchesteru

Frontman Matty pochází z Londýna, George se narodil v Bruselu a kořeny má v Seattlu. Jak již bylo zmíněno, všichni se potkali až na střední.

The 1975

8) Zasnoubení během koncertu

Během koncertu v Londýně muž požádal svou přítelkyni o ruku. Když se to Matty dozvěděl, poprosil pár, aby přišel k pódiu. Následně seskočil dolů, vyfotil se s nimi a pogratuloval.

9) Matty byl bubeník

Ano, původně měl Matty sedět za bubny. Postupem času se však zjistilo, že je to takhle lepší a Matty si vzal kytaru a začal v kapele zpívat.

10) Podporují LGBTQ

The 1975 jsou známí tím, že podporují LGBTQ komunitu, tedy komunitu leseb, gayů, transsexuálů a bisexuálů. O tom svědčí i song Loving Someone, během kterého se na koncertech hala zahalí do barev, které jsou znakem této komunity.

11) Už brzy vystoupí v ČR

Tuto indie-rockovou kapelu si budete moci poslechnout živě už 26. června ve Foru Karlín. Lístky jsou k zakoupení v sítích TicketPro a GoOut.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.