TIP REDAKCE: Prague Rocks – přetlak velkých jmen na jedné scéně

Maroon 5 | Zdroj: Live Nation

Je to tady! Letošní nabídka na tuzemské festivalové scéně je více než bohatá. Mezi letitými matadory se však skrývají i akce méně známé. Pražský festival Prague Rocks je příkladem méně známého, ale hvězdami nabitého festivalu. Podívali jsme se na zoubek pětici zahraničních interpretů z jejich lineupu.

Delta Goodrem

Rodačka od protinožců mezi jejíž největší hity patří písně Born to Try, nebo Lost Without You, není jen zpěvačkou, ale také herečkou. Svou kariéru musela na začátku první dekády hned na několik let přerušit z důvodu rakoviny štítné žlázy. V naší kotlině bude koncertovat vůbec poprvé a její příjemný soprán za doprovodu klavíru bude rozhodně příjemným hudebním zážitkem.

Čtěte také: 5 skladeb Måneskin, o jejichž existenci možná ani netušíte – a proč byste měli

James Bay

Na britských ostrovech ještě chvíli zůstaneme. Právě tam se totiž narodil i další účinkující. festivalu. Hubeňour s kloboukem a tklivými písničkami. James Bay má všechno, co si jen představíte pod pojmem písničkář. Perfektní práci s hlasem a hloubku textů ocenili kritici ale i posluchači už u jeho debutové nahrávky Chaos and Calm, která vyšla už před osmi lety. Je pravdou, že hity jako Let it Go, nebo If You Want to Be in Love se mu už překonat nepodařilo. Jeho hudba si však stále drží svou vysokou kvalitu. Ve volném čase se umělec často věnuje charitativním aktivitám ve své domovině.

Rag’n’Bone Man

Specifický hřmotný hlas pána, v jehož občance byste našli jméno Rory Charles Graham, se do povědomí dostal již před pěti lety. Píseň Human o lidských selháních, vystřelila tohoto britského zpěváka a textaře do první hudební ligy. Prozatím má na svém kontě dvě studiová alba a doma na poličce několik sošek Brit Awards. Jeho loňský, z důvodu covidové pandemie přesunutý koncert, se nakonec neuskutečnil a i proto je jeho lešní návštěva ideální příležitostí dohnat hudební resty. Vsaďte se, že až spustí svůj největší hit, budete mít husinu po celém těle.

Gwen Stefani

Legendární zpěvačka, která sice v posledních letech nebyla zrovna moc hudebně aktivní, má za sebou hvězdnou kariéru v kapele No Doubt. České publikum ji naposledy mohlo vidět před dlouhými šestnácti lety. Od té doby stihla zpěvačka vydat dvě sólová alba, nebo stejně jako Adam Levine se stala porotcem v soutěži The Voice. Zároveň se na čas vrátila k No Doubt. Vzhledem k tomu, že její letošní koncertní diář prozatím obsahuje jen čtyři zastávky po Evropě je dost možné, že se k nám zpěvačka zase jen tak nepodívá. Proto jde o jedinečnou možnost vidět ji naživo.

Maroon 5

Můžete si o tvorbě této kapele myslet cokoliv, ale jedno se jim upřít nedá. Kapela okolo zpěváka Adama Levina už je na hudební scéně přes dvě dekády a hity pravidelně zásobuje všechny streamovací platformy. Ať už to jsou ze starších například Won´t go Home Without You, She Will be Loved, nebo z novějších Sugar, případně One More Night. Kdysi pop-rocková, v současnosti spíše už jen popová formace se před lety stala jedním z vystupujících v přestávkovém programu Super Bowlu. Málokdo ví, že původní sestava, ze které se Maroon 5 dali dohromady nesla název Kara´s Flowers, podle spolužačky původních členů kapely.

Festival Prague Rocks proběhne ve středu 21. června na pražském Letišti Letňany. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketmaster a Ticketportal.


Napište komentář