Glen Hansard svými tóny pohladí Prahu

Glen Hansard | Zdroj: fource.cz

Příběh Ira, který se z ulic Dublin prohrál na kytaru až do nahrávacích studií, je v Čechách moc dobře známý. Nejcitlivější zákoutí duše budete moci s Glenem Hansardem prozkoumat na podzim v Praze.

Hansardovy začátky jsou spojené se skupinou The Frames a později duem Swell Season, ve kterém tvořil s Markétou Irglovou, českou hudebnicí a jeho hereckou kolegyní z hudebního filmu Once. Právě k tomuto filmu vznikl Oskarově oceněný hit Falling Slowly, jenž si nese nežnost a intimitu moc dobře známou v Hansardově tvorbě.

Poslední dekádu se Hansard věnoval převážně sólové tvorbě. Album Didn’t He Ramble mu dokonce vysloužilo nominaci na Grammy za nejlepší folkovou desku. Přitažlivost Hansardovy hudby vězí v její domácké přitažlivosti, ale zároveň také z otevření temnějším emocím. Podobný kontrast jeho hudba cítí i ve vokální jemnosti střídané s hrubostí.

Čechům moc dobře známý irský písničkář Glen Hansard vystoupí ve Velkém sále Lucerny 14. listopadu 2023. Vstupenky jsou k dispozici na fource.cz a na portálech GoOut a Ticketmaster za 1 190 Kč.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.