Frontman německých Rammstein čelí sexuálně-drogové kauze

Rammstein | Zdroj: Universal Music

Till Lindemann, frontman legendárních Rammstein, byl obviněn ze sexuálního nátlaku a nelegální distribuce drog. Aktuálně se od něj odvrací již několik společností, které s ním nebo s celou kapelou spolupracují.

Celé rošádo odstartovala před několika dny tweetem Shelby Lynn, která nařkla kapelu a především samotného Tilla Lindemanna, že byla zdrogována neurčitou látkou a že po ní frontmann Rammstein následně vyžadoval soulož. Mělo se tak stát na jednom z litevských koncertů ve Vilniusu a po tomto obvinění se začaly ozývat i další fanynky s podobnými zkušenostmi. Podle všeho byly zvány na pre a after party na základě určitého vzhledu a image. Na místě jim pak byly nabídnuty drogy s myšlenkou být povolnější Tillovi k jeho uspokojení.

Nejdříve se řešilo, jestli bude zahájeno trestní stíhání v Litvě, to se ale nakonec stáhlo. Nyní však zahájilo předběžné trestní stíhání Německo, a to berlínské státní zastupitelství v oblasti “sexuálních deliktů a distribuce drog”. V případě prokázání viny hrozí frontmanovi trest odnětí svobody až na deset let. Pokud by se navíc prokázalo, že své fanynky opravdu znásilňoval, byl by trest ještě daleko vyšší.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Prague Rocks – přetlak velkých jmen na jedné scéně

Kvůli incidentu ukončilo spolupráci s Rammstein hned několik společností. Prvně se od Tilla odvrátilo nakladatelství Kiepenheuer & Witsch. To vydalo před třemi roky jeho sbírku poezie. Následně se skupinou pozastavilo i spolupráci vydavatelství Universal Music a německá drogerie Rossmann přestala prodávat jejich parfémy.

Vypadá tak, že se nad německými velikány stahují mračna a jen těžko říct, jak to celé dopadne a kde je pravda. Už jsme byli svědky křivých obviněních stejně tak, jako těch pravdivých. Kde je nakonec pravda, ukáže čas a soud. Fanoušci si tak můžou zatím jen přát, že se prokáže Tillova nevina.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 362 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.