Hentai Corporation, Ben Cristovao i filharmonický koncert. Rock for People bude nabitý i českými jmény

Hentai Corporation, Nouvelle Prague 2018 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Letošní ročník festivalu Rock for People je za rohem a s oznámením posledních jmen je už jasné, že nás letos čeká vskutku nabitý lineup. Do Hradce Králové zamíří i světoví velikáni jako Muse, Machine Gun Kelly či Slipknot. Během čtyřdenního programu však jako obvykle vystoupí také celá řada českých interpretů, a to od letitých tuzemských stálic, přes nedávné objevy až po filharmonické těleso. Připravili jsme pro vás výběr těch, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Lety Mimo

Lety Mimo letos slaví dvacet let na scéně a na oslavu rovnou vydali nové album Re:Fresh, na kterém bilancují tato dvě desetiletí. Na desce se objevuje pět starších věcí, čtyři novinky, jedna předělávka a několik remixů. Samozřejmě si k tomuto jubileu naplánovali i festivalové koncertní turné a návštěvníci Rock For People tak dostanou výbornou možnost to s nimi oslavit.

ČTĚTE TAKÉ: Největší ročník v historii Rock for People oznamuje dalších 15 jmen, vystoupí i Alice Merton a Ben Cristovao

Annabelle

Mnohým slovo Annabelle možná stále evokuje především stejnojmenný horor s děsivou panenkou. Nejpozději na druhém místě by však již každému měla vytanout na paměti Anna Žitníková, která si jako své umělecké jméno vybrala již zmiňovanou Annabelle. Téměř dvaadvacetiletá zpěvačka a raperka vystudovala hudbu v Londýně a se singlem Runinn‘ Out Of F* Time utržila cenu Anděl v kategorii Objev roku. Představí se i na letošním Rock for People, a to již ve čtvrtek.

Hentai Corporation

Sami sebe Hentai Corporation řadí mezi thrash-metal a rock’n’roll, avšak každý, kdo s nimi přišel do styku, již dobře ví, že klasické „škatulky“ tuhle partu zkrátka pojmout nedokáží. Nový singl We Will Survive jim vyšel již během března, kdy dokončili i své turné. Aktuálně ale vyráží na festivalovou šňůru, a tak o ně nepřijdete ani v Hradci, kde si zahrají už v pátek 9. června. Otázkou jen je, jestli se budou zrovna obouvat do nějaké české celebrity, jak je jejich zvykem a kdo tou osobou bude.

Vypsaná Fixa

Tato pop-punková česká stálice vznikla už v první polovině devadesátek, ale s menšími změnami v obsazení hrají dodnes a stále si udržují svou vtipnost i nadhled. Jednou z jejich posledních zastávek bylo nedávné účinkování v Ledárnách Braník na narozeninovém koncertě Tří sester, již se ale připravují na Hradecký Rock for People, kam zajisté přivezou i ochutnávku z jejich posledního alba Kusy radosti z roku 2022.

I Love You Honey Bunny

Pokud vás baví kapely z indie-rock žánru, I Love You Honey Bunny, kteří svou energickou hudbu svěže kombinují s elektronikou, nebudou zklamáním. Festival Rock for People pro ně navíc není neznámý, již zde vystoupili v roce 2015 a od té doby již stihli také předskakovat německé skupině Leoniden (2018) a v roce 2022 si zahráli před světoznámými Alt-J. Na festivalu se objeví jako součást sobotního programu.

Cocotte Minute

I Cocotte Minute mají za sebou bohatou historii, která se datuje až do roku 1998. Crossoverová pětice v čele s charismatickým Zellerem se i letos chystá představit to nejlepší ze sebe, a tak nebudou chybět ani předposlední den v Hradci Králové. Pokud se chcete naladit do jejich nálady, poslechněte si jejich nejnovější singl Černý šaty, k němuž vyšel koncem května i oficiální videoklip.

Ben Cristovao

Na hradeckém festivalu nebude chybět ani Benny Cristo, který již dávno potvrdil, že se nejedná o autora jednoho hitu. Za svou hudební kariéru spolupracoval již s hvězdami jako David Koller nebo Dan Bárta. Jeho hudba si získala svůj rukopis, často tak posluchač pozná, že se na daném díle podílel právě tento hudebník ještě dříve, než se to dozví z médií.

Filharmonie Hradec Králové

Absolutní špičkou koncertních večerů bude vystoupení Filharmonie Hradec Králové, jenž takto vystoupí na pro ně velmi netradičním místě. Budete si tak moct poslechnout dle předem zveřejněného programu v jejich podání symfonii č. 9 e moll op. 95 B 178 – „Z Nového světa“ od Antonína Dvořáka.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 362 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.