Osobití kanadští Voivod ve Futuru oslaví 40 let

Voivod - Brutal Assault 2022 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Kanadská kapela Voivod vždy pojímala svou tvorbu dost po svém a v průběhu rozmanité diskografie se to jedině vyplatilo. Jejich kombo thrash metalu, post-punku a progu je vynalézavé a mrštné a na přibývajících deskách fanoušky rozhodně nepřestává bavit. Skupina letos pořádá tour ke svému čtyřicátému výročí – v jeho rámci se zastaví i v pražském Futuru.

Čtyřčlenná skupina Voivod pochází z kanadského Quebecu a svým jedinečným přístupem, který nikdy nepodlehl hlavnímu proudu, baví fanoušky už 40 let. Jejich šťavnatá hudební síla jim ovšem rozhodně neubývá. Ve studiu jsou aktivní bezmála každoročně, ostatně již v červenci vyjde nová deska s názvem Morgöth Tales. Ta vzbuzuje očekávání už proto, že loňský počin Synchro Anarchy byl rovněž plný “voivodí” poetiky a hravých nápadů. Lákavé jsou rovněž dva nové songy, které mezitím vyšly. Kapela krom toho zaujala rostoucí odpolední publikum na festivalu Brutal Assault 2022.

Čtěte také: Kanadští Voivod jsou na desce Synchro Anarchy stále stejně sví i svěží

Tuto oblíbenou čtveřici doplní pražská kapela Faüst, která se může pochlubit poctivě našláplým thrash metalem. Skupina si současný název zvolila teprve roku 2020, kdy také ustálila svou sestavu. Své songy zvěčnila na desce Tinnitus Inquisition a stejně jako Voivod si Faüst zahráli na loňském Brutalu. Tento večer plný hbitého thrash metalu se uskuteční již 9. června ve smíchovském Futurum Music Baru. Vstupenky se prodávají v podobě Obscure e-ticketu, na GoOut nebo v síti Ticketmaster.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 402 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky