Brutal Assault 2023 obměnil line-up, neláká však o nic míň

Caligula's Horse | Zdroj: facebook.com/caligulashorseband

Široko daleko nejoblíbenější a nejohromnější festival tvrdé muziky musel z line-upu svého nadcházejícího ročníku škrtnout několik jmen, hbitě ale další přidal. Brutal Assault 2023 se naneštěstí bude muset obejít bez Holy Fawn, Manes, Unto Others, The Acacia Strain a The Agonist. Pořadatelé nevylučují další možné změny, stávající seznam kapel je ovšem tak či tak nabitý rozmanitými a kvalitními umělci.

Zmíněné kapely si sice na festivalu Brutal Assault 2023 nezahrají, pořadatelé se naštěstí ale hned domluvili se čtyřmi jinými skupinami. Jde o progresivní spiritualisty Caligula’s Horse z Austrálie a americké pohřebně zádušní doom metalisty Bell Witch. Typický rukopis plynoucí z kombinace raného black metalu, thrashy punku a speed metalu pak představí rovněž američtí Midnight. Do čtvrtice se na Brutalu nově zastaví newyorští Extinction A.D., kteří si pohrávají se šťavnatým crossoverem thrashe, extrému i takové odnože hardcore, jež je pro jejich domovinu typická.

Čtěte také: Brutal Assault 2023 nově láká na temný doom a stoner metal

Skupin všech možných metalových odnoží bylo zatím oznámeno 88% a bezpochyby se objeví ještě nejedno velmi zajímavé jméno. Dosavadní line-up na každý pád představuje hotovou plejádu těch nejvybranějších kapel, ať už do oka padnou deathoví NileObituaryDeicideDying Fetus, blackoví GorgorothMarduk a čeští Cult of Fire, math metaloví Meshuggah, post-metaloví Cult of LunaRussian Circles, metalcoroví While She Sleeps, grindcoroví Napalm Death, synthwave v podobě PerturbatorCarpenter Brut nebo epičtí folkoví Heilung. Čtyřdenní festival proběhne v historické pevnosti Josefov u Jaroměře mezi 9. a 12. srpnem 2023.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 409 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky