Michael Bublé není troškař. V britské Top 10 má hned dvě alba

Michael Bublé | Zdroj: Warner Music

Pop-jazzový zpěvák Michael Bublé přepisuje historii. Ve stejném týdnu se dostala jeho alba To Be Loved a Christmas do britského Top 10 žebříčku.

Kanadský zpěvák Michael Bublé nepůsobí příliš mainstreamovým dojmem. A nejspíš proto je tak oblíbený, protože jeho sláva je postavena na opravdu kvalitním zpěvu a tvorbě. Nyní dokázal něco, co nikdo dlouho ne. Jeho alba To Be Loved a Christmas se dostala do britské Top 10 ve stejném týdnu. Co je na tom tak zvláštního? Hlavně to, že naposledy se tak stalo v roce 1991 po smrti Freddieho Mercuryho.

Desku To Be Loved vydal Michael letos na jaře, jakožto osmou studiovku. Nyní patří k nejúspěšnějším nahrávkám tohoto roku. Jen v Anglii se jí prodalo kolem pětset tisíců kusů. Předchozí vánoční výběr, Christmas, je ale ještě úspěšnější. Dodnes si ho celosvětově pořídilo přes 6 miliónů posluchačů. Stačilo mu předělat jen ty nejznámější vánoční písně podle sebe, přidat tam ještě něco ze své tvorby a album, ideální na purpurou provoněné večery, bylo na světě.

Začátkem příštího roku se přijede premiérově představit zpěvák i českým fanouškům. V rámci turné vystoupí 24. ledna v pražské O2 areně.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.