Michael Krásný na albu 20:20 stmeluje jazz

Michael Krásný | Zdroj: facebook.com

Po čtyřech letech přichází Michael Krásný se svým druhým albem. To je na rozdíl od debutu plné zpěvu a hraje po rozmanité stylové lince.

Album Doing What I Do z roku 2016 bylo převážně instrumentální. Na aktuální desce 20:20 dostal ale Michael Krásný chuť zpívat a vzniklo tak multižánrové album, které poukazuje na to, že méně je někdy více.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Dočkáme se letos nového alba Angels and Airwaves nebo Placebo?

„Nejsem stylově úplně vyhraněný. Samozřejmě je mi nejblíže jazz, ale mám strašně rád i pop. V New Yorku jsem hrával s různými svatebními kapelami a neskutečně mě to bavilo. 20:20 stmeluje jazz a dává desce charakter, uslyšíte však také prvky dalších hudebních stylů jako bossa nova, samba, funk, rock…“ říká k žánrové rozmanitosti Krásný.

Album 20:20 vznikalo hned na dvou kontinentech – jednak v USA v brooklynském studiu Atomic Sounds a podstatná část se nahrávala taky v Praze.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 363 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.