Milovník black metalu Ghostemane zahalí pražské Forum Karlín do temnoty

Ghostemane | Zdroj: manchestertheatres.com

Eric Whitney alias Ghostemane je americký rapper a producent, který je znám pro svojí neobvyklou kombinaci rapu a black metalu. Na jaře příštího roku vyráží na evropské turné, na kterém nevynechá ani Českou republiku a 23. března 2020 vystoupí v pražském Foru Karlín.

Většina muzikantů začínala s hudbou ve velmi raném věku, Ghoste však kvůli komplikovanému dětství poprvé přičichl k muzice až ve dvanácti letech. Tehdy si oblíbil americké rockery Green Day či punkery Lagwagon, kvůli kterým si pořídil svojí první kytaru. O pár let později už nahrával song spolu se $uicideboy$, se kterými se potkával v rámci seskupení SCHEMAPOSSE, kde působil například také rapper Lil Peep.

Čtěte také: Festival Metronome doplňuje line-up o britského krále grimu Skeptu

Ačkoliv Ghostemane vyrostl na rockové hudbě a metalu, později se začal zajímat o další alternativní styly a rap. Do většího povědomí rapové komunity se pak dostal díky písni 1000 Rounds, která vznikla ve spolupráci s dalším americkým rapperem Pouyou. Ghosteova tvorba se sestává z drsných kytarových riffů, hip-hopových beatů doplněných o surové texty a to je přesně důvod, proč si získává fanoušky po celém světě.

Temný rapper Ghostemane odpálí svojí hororovou show 23. března 2020 ve Foru Karlín a vstupenky jsou k dostání přímo na webu Fource.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.