Moby přichází s ochutnávkou ze čtrnáctého alba

Moby | Zdroj: moby.com

Moby je spíš umělec pro příznivce alternativní hudby, i tak ale dokázal přivést na svět hned několik celosvětových hitů a nyní přichází s ochutnávkou z chystaného alba. Ta je sice klidnější, ale vůbec ne špatná.

Moby, vlastním jménem Richard Melville Hall, se narodil v druhé polovině roku 1965 v New Yorku (USA). Svou přezdívku, kterou používá jako pseudonym, dostal od rodičů podle knihy Bíla velryba (Moby Dick), napsané Hermanem Melvillem – jeho prastrýcem.

Světově známým se stal již v roce 1999, kdy vydal album Play, především díky singlu Porcelain bylo dvakrát platinové. Neméně známý je i hit Lift Me Up. Nyní ale Moby přichází s novým materiálem, jenž se objeví na novém LP, které vyjde v březnu 2018. Prvním singlem z této desky je Like A Motherless Child.

Moby se zde vrací zpátky ke kořenům a upouští od řešení politiky, jen by chtěl už jen projít osvícením, pochopit a soucítit, proč se to všechno kolem děje. Samotná skladba patří spíš mezi ty klidnější a vlastně se tam ani tolik nezpívá, jako spíš mluví.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 362 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.