Imodium představují v minimalistickém videoklipu podoby Vášně

Imodium | Foto: Michal Havlíček

Rocková parta Imodium představila novinkový, příjemně minimalistický videoklip ke skladbě Vášeň z nedávno vydaného alba s názvem Element, jež se dočkalo velmi vřelého přijetí mezi kritiky i fanoušky.

„Videoklip maximálně koresponduje s vizuálem celého alba, který je naprosto minimalistický, pouze v černých a bílých barvách a dává důraz na všechny základní živly, o kterých album pojednává. Protože má i Vášeň mnoho podob, napadlo nás společně s režisérem videoklipu Michalem Havlíčkem, vyobrazit je pomocí tance, který považujeme všeobecně za esteticky krásnou věc, navíc k tanci vášeň neodmyslitelně patří,“ přibližuje Thom koncept nového videoklipu, který je po videu Spirit druhým klipem z alba Element.

To hudební kritici cení mimo jiné za tvrdší a syrovější zvuk i hudební a textovou vyspělost. Pozitivní reakce na desku jsou však slýchány také z řad fanoušků, od nichž kapela dostala bezprostřední zpětnou vazbou během bezmála dvouměsíčního celorepublikového turné.

„Bylo to jedno z našich nejnáročnějších turné. Celé jsme si ho dělali sami, a tudíž se zase přiučili spoustě novým věcem. Jasný vrchol bylo vyprodané pražské Rock Café, ale i další místa jako náš domovský Broumov, Plzeň nebo Hradec Králové byl jeden velkej večírek! Zkraje nového roku máme v plánu navštívit několik míst, na které se už letos na podzim nedostalo. Můžeme prozradit, že se ukážeme například v Liberci, Českých Budějovicích, Litomyšli nebo Písku. Tentokrát s kapelou Totální nasazení,“ dodává Thom.

Než Imodium vyrazí znovu do klubů, čeká je ještě jeden výjimečný večírek. Absolvuje jej v sobotu 16. prosince společně s Rybičkami 48 v rámci jejich pražské zastávky 115 let Tour ve vyprodaném Foru Karlín, kde se Imodium představí coby speciální host.

„Kdysi dávno jsme si v kapele řekli, že zahrajeme ve všech velmi významných halách a koncertních sálech. Už jsme hráli ve vyprodané O2 areně, Malé sportovní hale a to hned dvakrát. Před námi je jen Velká Lucerna a Tipsport Arena. Forum Karlín si odškrtneme za pár dní. Mimochodem bude taky vyprodané. Děkujeme klukům z Rybičky 48, že si díky nim můžeme doplnit tenhle seznam. Hrát na takto velkých místech je vždycky velkej zážitek a zkušenost. Každá klubová kapela by si měla párkrát za život zkusit takto velká pódia. Ledasco to ukáže,“ komentuje to Thom.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.