Jack White poodhaluje nové album, čekají nás experimenty, jazz i minimalismus

Jack White
Jack White | Zdroj: facebook.com/jackwhite

Umělec operující na mnoha frontách, Jack White, připravuje své třetí sólové album a po dlouhém tichu  poodhaluje, co vše nás čeká. A nový singl naznačuje, že toho bude opravdu hodně.

Jack White, známý především jako kytarista bývalého rockového dua The White Stripes, si už několik let užívá své sólové dráhy a po úspěšných deskách Blunderbuss a Lazaretto konečně přichází i se svým třetím, zatím nepojmenovaným počinem. Z něj přitom právě vydal singl Servings and Portions from my Boarding House Reach.

Že se k něčemu schyluje, to naznačovaly už fotografie z dnešního léta, které White zveřejnil na svém oficiálním facebookovém profilu. Až teď ale můžeme slyšet, na čem detroitský multiinstrumentalista pracoval.

Singl se skládá z různých úryvků a můžeme na něm slyšet vlastně téměř vše – od smyčcových pasáží, přes typicky whitovská šílená kytarová sóla, syntetizéry, jazzové party i výbušné rockové a ukřičené kousky. Evidentně tak na nadcházejícím albu můžeme počítat se spoustou experimentování, a to nejen podle kompozice nového singlu, ale i podle jednotlivých soundů, které obsahuje.

White se v nedávné minulosti angažoval při nahrávání skladeb do The American Epic Sessions a s Eltonem Johnem mu tak vyšla tříminutová pianovka 2 Fingers of Whiskey. Ještě předtím vydal spolu s The Dead Weather desku Dodge and Burn a v listopadu 2014 se stavil i v pražském Foru Karlín, kde pořádal koncert k vydání svého předchozího alba.

Zda-li se Jack White III, jak se sám označuje, vrátí do Česka i s třetím počinem, je zatím ve hvězdách, stejně jako datum vydání očekávané alba číslo tři.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.