Muse vydávají koncertní film Live At Rome Olympic Stadium

Muse | Foto: Hans Peter Van Velthoven

Britští Muse, kteří patří dlouhodobě k největším hvězdám hudební scény a k jedněm z nejlepších koncertních kapel současnosti vydávají záznam z koncertu Live At Rome Olympic Stadium, který vyjde 2. prosince.

Kapela Muse je na scéně od roku 1994 a od té doby vydala šest desek, ze kterých prodala více než 15 milionů kusů a získala mnoho cen, za které zmíníme alespoň Nejlepší koncertní kapelu, což je ocenění, jenž získala na Brit Awards dokonce hned dvakrát, nebo pět nominací na Grammy, ze kterých proměnila tu za Nejlepší rockové album s deskou The Resistance.

Muse asi není potřeba sáhodlouze představovat. To, že je zdejší publikum dobře zná, dokázala plná O2 arena během jejich koncertu v Praze 22. listopadu minulého roku. V rámci jejich prozatím největšího turné, kdy Muse představovali svou šestou desku 2nd Law, se zastavili také v Římě, odkud záznam koncertu pochází.

Live At Rome Olympic Stadium bude mít premiéru v kinech 7. listopadu, na DVD a Blu-ray vyjde o necelý měsíc později, konkrétně 2. prosince. Záznam vychází v zatím nejvyšší možné kvalitě- 4K, tzv. ultra High Definition. To představuje 8,8 milionu pixelů, což je čtyřikrát více, než je dnes v kinematografickém průmyslu běžné. Kromě záznamu bude možné si nahrávku zakoupit také v audio verzi na CD.


Napište komentář

Sabína Hancinová
O Sabína Hancinová 42 Článků
Z Košíc, v Prahe. Študujem Mediální studia a Elektronickú kulturu a sémiotiku na Univerzite Karlovej. Kreslím a počúvam hudbu.