Nylon Jail vydávají konečně desku

Nylon Jail | Zdroj: Indies Scope

Elektro country-rocková banda Nylon Jail vydávají své debutové album. Nese název My Heart Soars Like a Hawk a k této příležitosti skupina chystá i dva koncerty – v Praze a v Brně.

Interpretů jako jsou Nylon Jail u nás příliš nemáme, ale to není hlavním důvodem, proč jsou u posluchačů tak oblíbení. Tuto partu založili v roce 2011 Roman Vičík a Jiřin Jirák se skvělým nápadem, jak spojit rock s country stylem. Následovalo tour s názvem Devils Is a Cowboy, kde se do povědomí zapsali poutavou 3D projekcí. Letos na jaře prošla kapela obměnou, kdy mandolína a housle byly vystřídány za elektrickou kytaru a vystřídán byl také bubeník.

To značí, že se jejich tvorba posouvá do tvrdších poloh. Klidné tempo dokáže tahle pětičlenná parta vygradovat do hlučných partů. Po nedlouhé, ale obsáhlé historii konečně vydávají své debutové album, jež nese jméno My Heart Soars Like a Hawk a obsahuje devět skladeb. Jak říká Roman, za posledního půl roku se s kapelou děli věci, v které ani nedoufali.

‚‚Desku jsme nahráli s Ondrou Ježkem, a byly to velice příjemné chvíle. Pohodová atmosféra. Naše srdce si tam setsakramentsky zakroužila.‘‘ Akustickou kytarou a bendžem se snaží postavit proti dnešní přetechnizované době. ‚‚Synťák, i ten macbook na stagi máme. Ale nejsme nějaký kotlíkářský trempové nebo amishové, jenom musíme z toho vězení (Nylon Jail = Nylonové vězení – pozn.red.) občas do toho lesa utýct“ rozvádí motivace kapely kytarista Václav Hruška.

V rámci vydání alba uskuteční kapela Nylon Jail dva speciální koncerty, a to v 4. prosince v Praze a 16. prosince v Brně. Na obou koncertech budou vystupovat také Kieslowski. Samozřejmě nebude chybět ani originální show s projekcemi a původní scénou.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.