Sam Smith bude headlinerem Colours of Ostrava 2024

Sam Smith | Zdroj: Colors of Ostrava

Severomoravský festival Colours of Ostrava patří k těm vůbec nejoblíbenějším akcím, které se každoročně snaží středoevropským posluchačům přiblížit pestrobarevný svět současné pop music. Nyní pořadatelé oznámili první velké jméno příštího ročníku: půjde o držitele pěti cen Grammy, a sice o populární tvář queer komunity Sam Smith z anglického Londýna.

Sam Smith z anglického Londýna se se svým pěveckým umem stylově vymezili v popu, soulu a moderním rhytm’n’blues (s přesahem k EDM) a nikdo jim už neodpáře šest nominací na prestižní cenu Grammy, z kterých obdrželi rovnou čtyři. Svým fanouškům udělali radost již čtyřmi řadovými deskami – poslední vyšla letos a dostala jméno Gloria. Nahrávka byla velmi dobře přijata kritikou a její singly se ocitly na špici hned v několika zemích po celém světě.

Čtěte také: Ed Sheeran rozezní hradecký Park 360

Tato celebrita současné ostrovní pop music bude patřit k hlavním tvářím příštího ročníku populárního festivalu Colours of Ostrava. Sam se ho zúčastní v rámci své evropské tour, na kterou se odebere po současném koncertování v Austrálii. Jejich vystoupení pokaždé slibují velkolepou show, na které se velkým dílem podílí trans hudebnice Kim Petras. Dvacátý první ročník Colors of Ostrava se uskuteční příští léto mezi 19.22. červencem 2024 a vstupenky jsou k mání na webových stránkách akce.

 


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 356 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky