Divadlo Hybernia se vrátí s mystickou hudbou Heilung zpět do dávných dob

Heilung | Zdroj: Obscure Promotion

Mezinárodní uskupení Heilung se v rámci představení nové desky Futha vydalo na rozsáhlé turné po Evropě, během kterého se zastaví v pražském Divadle Hybernia.

Heilung tvoří muzikanti z Dánska, Norska a Německa, kteří svoje umění popisují jako zhudebněný přednes evropské historie z raného středověku. Své mystické písně tvoří za použití i takových věcí jako chrastění lidských kostí, rekonstruovaných mečů a štítů z archeologických nálezů nebo starých rámových bicí. Texty se pak zaměřují například na přepisy z runových kamenů. Kombinace dobových hudebních nástrojů, obleků a zdobeného pódia utváří podmanivou atmosféru show a diváky snadno přenese do dávné minulosti. Do Prahy skupina přiveze aktuální album Futha.

Čtěte také: Pátek byl na festivalu Brutal Assault zahalen temnotou

Uskupení Heilung, které loni získalo ocenění v rámci Metall Hammer Golden Gods Award za nejlepší undergroundovou kapelu, přijede do vyprodaného Divadla Hybernia 30. října.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz