Navždy nás opustil Lemmy z Motörhead

Lemmy z Motörhead | Zdroj: facebook.com/officiallemmy

Před pár dny frontman legendárních Motörhead oslavil své sedmdesáté narozeniny. Nyní nečekaně podlehl rakovině.

Celým jménem Lemmy Kilmister zemřel 28. prosince, kdy podlehl agresivní formě rakoviny. Své sedmdesáté narozeniny oslavil jen pár dní před svou smrtí 24. prosince. Tuto zprávu členové kapely potvrdili na svém oficiálním Facebooku. – „Náš úžasný přítel Lemmy nás opustil po svém krátkém boji s agresivní formou rakoviny. O nemoci se dověděl teprve 26. prosince a poslední dny trávil se svou rodinou a hrál oblíbené videohry.“ Kapela dále dodala: „Nedokážeme vyjádřit veškerý šok a smutek.“ Vyslovili i následující přání „Hrajte Lemmyho hudbu nahlas.“

Nutno závěrem připomenout, že Motörhead vznikli v roce 1975 a jsou živoucí legendou na poli heavy metalu, hard rocku a punku. Jejich neznámější nahrávkou je písnička Ace Of Spades, ale seznam je samozřejmě mnohem delší.

Tento rok vystoupili jako headlineři tuzemského festivalu Rock For People Europe, kde je navštívili tisíce fanoušků. V roce 2016 se měli vrátit odehrát koncert do České republiky, ale toho se nyní už bohužel nedočkáme.

O smrti tohoto rockera se vyjadřují na sociálních sítích už desítky hudebníků. Mezi takové patří např. Ozzy Osbourne, Billie Joe Armstrong z Green Day, či bubeník Blink 182, Travis Barker.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.