Dočkáme se v roce 2016 Guns N’ Roses reunion?

Guns N' Roses (pův. sestava) | Zdroj: facebook.com

Začalo to jako nepodložené drby a konspirační teorie fanoušků. Po uvedení Guns N’ Roses do Rokenrolové síně slávy v roce 2012, kterého se zpěvák Axl Rose nezúčastnil, už nikdo nevěřil, že by se původní parta mohla dát znovu dohromady. Teď to ale vypadá, že se okolo GNR skutečně něco děje. 

Zdálo se to jako sen, který se nikdy nevyplní. Poté, co v 90. letech postupně kapelu opustili všichni původní členové, už nikdo nevěřil, že by se ještě někdy původní sestava z alba Appetite for Destruction sešla na jednom podiu. Hlavně zpěvák Axl Rose a kytarista Slash si doslova nemohli přijít na jméno. Proto se plnohodnotné reunion nekonalo ani v roce 2012 u příležitosti uvedení kapely do Rock’n’Roll Hall Of Fame, kdy se Axl Rose, spolu s Izzy Stradlinem (kytara) odmítli zúčastnit. Axl taktéž získal veškerá práva na značku GNR a v kapele pokračoval i přes fakt, že byl jediným členem z původní sestavy, která kapelu tolik proslavila. Teď se ale zdá, že se věci změnily.

Začalo to na podzim tohoto roku, kdy se začaly vynořovat drby o možném usmíření Axla se Slashem. Ty byly podložené maličkostmi, jako například Slashovým příspěvkem na twitteru, kde přál Axlovi vše nejlepší k narozeninám. Mnozí si tehdy mysleli, že jde jen o další konspirace fanoušků, ale jak šel čas, začalo důkazů přibývat. Všichni členové ze záhadných důvodů nemají na příští rok žádné závazky a mnohé zdroje uvádějí, že Axl byl několikrát spatřen po boku Slashe, kterého ještě nedávno nemohl vystát. Baskytarista Duff McKagan na svém twitteru sdílel fotku, kde hraje na basu s popiskem “LAMF”. Tento nápis zdobil jeho baskytarové kombo právě během jeho působení v GNR. Oficiální stránky GNR taktéž změnily svůj vzhled a obsahují nyní původní logo kapely. Do oficiálního online obchodu kapely se záhadně začaly vracet produkty s tématikou původní sestavy kapely. Je to pořád jenom náhoda?

Poslední a asi největší důkaz, že se nejedná o pouhou souhru náhod, je krátký klip zachycující rozbouřený dav diváků na koncertech GNR za zvuků legendární Welcome To The Jungle. Tento klip byl bez jakéhokoli vysvětlení pouštěn po kinech po celém světě v rámci filmových upoutávek před promítáním nového filmu Star Wars – Síla se probouzí.

Mnohé zdroje taktéž potvrzují, že kapela chystá nějaké velké oznámení pro rok 2016. O co se však jedná je prý tajné. Nikdo ze členů kapely se zatím k celé situaci nevyjádřil, což nahrává myšlence, že se celá věc přísně tají. Proto nám asi nezbývá než počkat, co nám v roce 2016 GNR přinesou.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...