Neck Deep přinášejí další ochutnávku z nového alba The Peace And The Panic

Neck Deep | Zdroj: juiceonline.com

Jedna z nejnadějnějších mladých pop-punkových kapel současnosti, Neck Deep, zveřejnila další ochutnávku z chystané desky The Peace And The Panic, která vyjde již za pár dní. Nový singl In Bloom dává tušit, že nové album rozhodně nebude nuda.

Neck Deep jsou v současnosti dost možná nejnadějnější mladou kapelou v oblasti pop-punkové hudby. Kapela, založená v roce 2012 zpěvákem  Benem Barlowem a bývalým kytaristou Lloydem Robertsem, se proslavila, když na YouTube zveřejnila song What Did You Expect. Následoval téměř okamžitý úspěch a kapela se rozrostla o kytaristu Matta Weste, bubeníka Daniho Washingtona a basáka Fila Thorpe-Evanse. Kapela poté vydala dvě EP  Rain in July (2012) a A History of Bad Decisions (2013), které produkoval bratr zpěváka Bena ve svém domácím studiu.

V roce 2013 kapela podepsala smlouvu u legendárního pop-punkového labelu Hopeless Records, u kterého vydaly desku kapely jako Sum-41, All Time Low, Yellowcard nebo Enter Shikari. Již na jaře dalšího roku vyšla debutová deska Wishful Thinking, po jejímž úspěchu se jednotlivý členové rozhodli věnovat se kapele na 100 % a opustit své původní zaměstnání a vysoké školy. Zatím poslední deska  Life’s Not out to Get You vyšla v srpnu 2015. V té době kapelu bohužel také postihla nepříjemná událost v podobě odchodu původního kytaristy Lloyda Robertse z důvodu obvinění ze sexuálního obtěžování. Kapela se však nevzdala a na post kytaristy byl dosazen Sam Bowden.

Nyní Neck Deep přicházejí s novým albem, které ponese název The Peace And The Panic a vyjde již 18. srpna 2017. Deska nabídne 11 nových songů z nichž kapela zveřejnila již tři. První dva singly Where Do We Go When We Go a Happy Judgement Day byly zveřejněny v květnu a nyní kapela představila další novinku s názvem In Bloom.

Podle zpěváka Bena Barlowa se nová deska ponese v poněkud temnějším a vyspělejším duchu. „Když jsme psali (poslední desku]) Life’s Not out to Get You, procházeli jsme obdobím nepřerušeného štěstí. Byli jsme totálně spokojení, ale když to album vyšlo, naše životy se změnily. V průběhu těch dvou let, co jsme jeli turné k té desce, se toho stalo tolik, že jsem přehodnotil svůj názor na to, o čem život je a začal pochybovat o tom, zda opravdu stačí jenom mít ke všemu pozitivní přístup,“ řekl Barlow v rozhovoru pro AP Magazine.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...