Něco mezi Gorillaz a sólovkou. Frontman The Wombats představuje nový projekt

The Wombats | Zdroj: envertentertainment.com

Čerstvý příchod na hudební scénu hlásí projekt Love Fame Tragedy. Stojí za ním frontman britských The Wombats Matt Murphy. Pod novou značkou připravil čtyřpísňové EP a novou muziku představuje fanouškům i na koncertech.

Na první pohled ta zpráva překvapí. The Wombats dlouhodobě vypadají jako jedna z nejpohodovějších britských kapel, což ostatně ukázali i loni v Lucerna Music Baru. Jak ale frontman Matt Murphy vysvětluje, žádné spory nebo špatné vztahy za založením nové formace nejsou – zkrátka si kudrnatý sympaťák chce nějaké songy udělat po svém.

Čtěte také: Indie kytarovka The Wombats a co o nich možná nevíte

„Hrajeme spolu patnáct let, jezdíme spolu ve stejné dodávce. Nejsme jako bratři Gallagherové, ale při natáčení alba samozřejmě dojde i na politikaření a výměny názorů. A já chci teď přijít s něčím, co bude přímočaré, rychlé a nebudu o tom moc přemýšlet,“ líčí Murphy.

„Napíšu písničku, řeknu si, jestli je dobrá. Ano? Tak fajn, jdeme to nahrát, zní to dobře, jdeme s tím před lidi, kde máme další píseň? A ne přehnaně analyzovat snare na bicích.“

Zpěvák a kytarista liverpoolského tria svůj nový projekt sám nazývá coby „něco mezi Gorillaz a sólovkou“, a byť je hlavní tváří nového uskupení on, těšit se můžeme i z přispění zajímavých hudebních parťáků. Na EP s názvem I Don’t Want to Play the Victim, But I’m Really Good at It, které vyšlo v polovině září, se objevil třeba Joey Santiago z Pixies, Gus Unger-Hamilton z populárních Alt-J nebo zpěvačka Maddy Jean Waterhouse.


Napište komentář