Nominacím na ceny Grammy 2018 kralují Jay-Z, Kedrick Lamar a Bruno Mars

Jay-Z | Zdroj: thedailybeast.com

Udílení prestižních cen Grammy se opět blíží a tak je na čase se podívat na letošní nominace. Nejvíce nominacemi se letos může chlubit Jay-Z, a to v 8 kategoriích, ale moc pozadu nezůstávají ani Kendrick Lamar nebo Bruno Mars.

Tak, jako každý rok, se i příští rok v lednu budou udílet jedny z nejprestižnějších hudebních cen, Grammy, a jelikož se termín akce neúprosně blíží, je nejvyšší čas podívat se na letošní nominace.

Největším favoritem letošního ročníku je s celkem 8 nominacemi Jay-Z, který se s konkurencí utká například o album roku, píseň roku nebo nejlepší rapové album. Jen o jednu nominaci méně pak má Kendrick Lamar a hned v závěsu je s 6 nominacemi Bruno Mars. Ženou s největším počtem nominací se letos stala SZA, která je nominována v 5 kategoriích.

Mezi rockery mají s 3 nominacemi největší šanci Nothing More, kteří se utkají v kategoriích nejlepší rockové vystoupení, nejlepší rocková píseň a nejlepší rockové album. Po dvou nominacích mají i Foo Fighters, Metallica či Mastodon.

Krom velkých jmen se ale v nominacích najde i mnoho nováčků, kteří o ikonický gramofonek budou bojovat poprvé, jako například Rapsody, Cardi B, Migos, GoldLink, Run The Jewels, Daniel Caesar a 6LACK.

Na kompletní seznam nominací se můžete podívat zde.

Jubilejní šedesátý ročník předávání amerických hudebních cen se uskuteční 28. ledna 2018 v Madison Square Garden v New Yorku. Bude to poprvé od roku 2003, kdy vyhlášení výsledků neproběhne v Los Angeles. Průvodcem slavnostního večera bude anglický komik James Corden.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...