Nová deska, unikátní zvuk bez žánrových hranic a obrovská porce energie. Do Prahy míří Enter Shikari

Rou Reynolds, Enter Shikari - Aerodrome Festival 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Osvědčená kapela bořící zajeté rozmezí žánrů se vrátí v listopadu do České republiky. Enter Shikari, kteří jsou známí pro své divoké a osobité shows, se u nás oprávněně těší značné popularitě. Už jen proto se dá opět počítat s parádní atmosférou.

Oblíbená britská čtveřice, která ve své tvorbě míchá zdánlivě podivné kombinace a prvky všemožných žánrů od punku až po dubstep, letos vydala svou již sedmou desku A Kiss For The Whole World. S ní vstoupila skupina do své nové éry – přestože by se dle názvu mohlo zdát, že spěje ke svému konci, dle členů kapely je tomu právě naopak. Ač od jejich notoricky známého singlu Sorry, You’re Not a Winner uběhlo vlastně již dvacet let, dle frontmana Rou Reynoldse se pořád cítí, jako by sotva začali. Svědčí o tom i jejich kolaborace s mladou hudební scénou v Británii, do kterých se v poslední době pustili – spolupracovali s Wargasm na skladbě The Void Stares Back a také se k nim připojil*a Cody Frost na songu Bull.

Čtěte také: Enter Shikari nebo Strange Bones: Jaké kapely se na Rock for People zasloužily o pozornost?

Jak už je u Enter Shikari zvykem, s aktuální deskou se zase ponořili do trochu jiných hudebních vod než na předchozích albech. Co zůstává stejné, je však čirá energie, která je v případě téhle partičky nejlépe zužitkována při živých vystoupeních. Dle samotné kapely jsou po dlouhé covidové koncertní pauze plní elánu a odhodlaní přijít s další unikátní show. U nás se jí dočkáme 2. listopadu 2023 v SaSaZu, předskakovat jim bude mladé metalcore uskupení Lake Malice. Vstupenky jsou k dostání v síti GoOut.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz