Nové album Alt-J vyjde již v pátek

Alt-J | Foto: facebook.com

Po dvouleté pauze se fanoušci konečně dočkávají! Kapela ∆ Alt-J v pátek vypustí své dlouho očekávané album.

Příběh téhle indie-rockové kapely začal již před deseti lety v anglickém Leedsu, kde se čtveřice muzikantů potkala na místní univerzitě. Ke svému debutovému albu se však dopracovali až v roce 2012, kdy na skvělé desce An Awesome Wave využili svůj potenciál skladbami jako Breezeblocks, Tesselatte nebo Hand-Made a byli za to oceněni britskou cenou Mercury Prize.

O dva roky později následovalo This Is All Yours, které kapele fanouškovskou základnu už jen upevnilo hity Every Other Freckle Left Hands Free. S deskou zavítali i k nám na svůj první sólový koncert ve Žlutých lázních.

A nyní se po další dvouleté pauze konečně rapidně schyluje k vydání desky Relaxer! Kapela, jejíž jméno představuje klávesovou zkratku, díky které v operačním systému Mac OS X vložíte znak ∆, už vypustila úvodní skladby 3WWIn Cold Blood  a Adeline a ty samy pěkně naznačují, že i nová osmitracková nahrávka bude plná překvapení. Tak v pátek!


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.