Novozélanďanka Lorde představuje nový singl a video

Lorde | Foto: Victoria Will

Ella Maria Lani Yelich-O’Connor, jak zní celé jméno této teprve sedmnáctileté zpěvačky, vydala po veleúspěšném singlu Royals další píseň ze svého debutu Pure Heroine. Jmenuje se Team a doprovází ji i nový videoklip.

Evropanům vešla Lorde do povědomí díky svému, dnes už se dá říci, megahitu Royals. K dnešnímu dni je počet zhlédnutí jeho videa na YouTube přes 101 milionů, v americké singlové hitparádě Billboard Hot 100 si drží první příčku již neskutečných devět týdnů. Netrvalo dlouho a Lorde přichází s dalším singlem, jenž nese název Team. Pochází z desky Pure Heroine, která vyšla teprve před dvěma měsíci a sklízí od té doby samou chválu od hudebních kritiků i fanoušků.

Kromě písně vyšel i videoklip, o kterém Lorde řekla: „Nápad pro tohle video se mi zrodil před několika měsíci ve snu. Je o teenagerech, kteří žijí ve svém vlastním světě. Ve světě se zvláštní hierarchií, kde chlapec, který je druhý v řadě, má na tváři akné stejně tak jako dívka, která je královnou. Byl to sen o úplně jiném temném světě, plném tropických kytek, trosek a potu. Sen o zkouškách, kterými člověk vůbec nemusí projít, aby v tomto světě mohl žít. Občas je silný i ten, kdo prohrál…“

Team potvrzuje, že úspěch Royals nebyl jen náhodný a Lorde nám má ještě mnoho co nabídnout.


Napište komentář

Sabína Hancinová
O Sabína Hancinová 42 Článků
Z Košíc, v Prahe. Študujem Mediální studia a Elektronickú kulturu a sémiotiku na Univerzite Karlovej. Kreslím a počúvam hudbu.