Nový akademický rok zahájí festivaly Strahov OpenAir a t-music Back to School

Back to School 2012 | zdroj: facebook.com/tmusic.b2s

V tomto deštivém a chmurném počasí by se mohlo zdát, že je sezóna open air festivalů již pryč. Nenechte se ale mýlit – Strahov OpenAir na pražském Strahově a t-music Back to School na holešovickém Výstavišti se již chystají na vaši návštěvu.

Jako každým rokem se pro vysokoškoláky otevírá nový akademický rok. Znamená to pro ně návrat do poslucháren, psaní zápisků a přípravy na zkoušky. Studenti si tedy naposledy před nadcházejícím podzimem a zimou chtějí připomenout letní festivalovou atmosféru. Mohou se těšit na Strahov OpenAir, který se bude konat ve středu 25. září v areálu strahovských kolejí. Následně se ve čtvrtek 3. října na pražském Výstavišti koná akce pod názvem t-music Back to School.

Pořadatelé strahovského festivalu i letos pozvali hvězdy tuzemské festivalové scény a k tomu též jednoho hosta z Polska. Návštěvníci se mohou těšit na kapely Charlie Straight, Prago Union, Goodfellas, Vagyny di Praga a Good Girl Maggie. Na tomto sedmnáctém ročníku vystoupí i zpěvák, kytarista a bavič Xavier Baumaxa. Také zde opět zahrají své sety DJs, kteří potěší příznivce elektronické hudby. Festival se odehraje jako vždy v areálu strahovských kolejí. Pořadí kapel nyní ještě není známo, ale předpokládá se, že jako v předchozích letech jako první vystoupí kapela Vagyny di Praga – přesně ve dvě hodiny odpoledne.

Festival t-music Back to School je oproti akci na Strahově ještě stále v plenkách, jelikož slaví teprve svůj třetí ročník. Věhlas této akce však přesahuje i zmíněný Strahov. Hlavním důvodem bude jistě fakt, že se tento festival koná hned v šesti městech naší republiky. Diváky tu potěší špička české a slovenské hudební scény. Hlavní město naší země navštíví tato akce 3. října, a to na pražském Výstavišti. První kapelou budou v 15 hodin odpoledne Discoballs, jejichž našlápnuté ska diváky jistě navnadí na následující program. Dalšími vystupujícími jsou Evelynne, UDG Charlie Straight. Celý večer uzavřou v devět hodin slovenští Horkýže Slíže.

Tyto dvě akce jsou jakýmsi rozloučením studentů se svobodou, kterou měli mnohokrát spojenou s více než tříměsíčními prázdninami. Pro ostatní je to více či méně zakončení open air sezóny. I když zde třeba nehraje vaše nejoblíbenější kapela, rozhodně se vyplatí tyto akce navštívit. Vládne zde uvolněná a přátelská atmosféra. A vůbec nejpříjemnější je fakt, že organizátoři mysleli na všechny věčně chudé studenty a obě tyto akce jsou zdarma. I když třeba už nestudujete, přijďte oslavit následující akademický rok – ať je zase o něco lepší než ten předchozí.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.