Nový projekt členů Radiohead zamíří v květnu do Prahy

The Smile | Zdroj: Charmenko CZ

The Smile je čerstvá novinka založená jako vedlejší projekt skupiny Radiohead. Zatím má na kontě dva singly a plány na turné. Mezi zastávkami bude i pražské Forum Karlín.

Dvojice Thom York a Jonny Greenwood společně k nové formaci přizvala také bubeníka ze Sons of Kemet Tomyho Skinnera. Pod názvem The Smile zatím tahle parta představila dva singly – You Will Never Work in Television Again a The Smoke. Stihla mimo to také tři po sobě jdoucí vyprodaná vystoupení v Londýně. První singly směřují žánrově více k post-punkovým elementům a tenhle směr bude utvářet také dlouhodobý producent Radiohead, Nigel Godrich. Ten by si po letech práce s Thomem Yorkem nenechal takovou spolupráci ujít – produkoval mu totiž i naprostou většinu jeho sólové tvorby.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Aurora v deseti číslech

V rámci evropského turné bude mezi prvními koncerty projektu The Smile i pražská show. Ta se bude konat 19. května 2022 ve Foru Karlín. Předprodej na vystoupení probíhá v síti Ticketmaster.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz