O hranici mezi blahobytem a beznadějí zpívá v novém singlu skupina Hodiny

Hodiny | Foto: Universal Music

Za 12 měsíců své existence toho skupina Hodiny stihla poměrně dost. Debutový singl Stmívání nasbíral přes milion zhlédnutí na YouTube a stejně jako druhý singl Jízdní řád zní rádiovým éterem. Své první narozeniny slaví kapela novým singlem a videoklipem.

„Ten rok utekl jako voda. Je radost, když se sny zhmotní ve skutečnost. Ten pocit, když si lidi na koncertech zpívají naše písničky, je nepopsatelný. Zažíváme nejšťastnější období našeho muzikantského života. Kromě klipu k singlu Ze dna  si k prvním narozeninám nadělíme také debutovou desku. Měla by vyjít na podzim a snad ji stihneme vzít s sebou na Strahov, kde nás spolu s Kryštof čeká koncert roku,“ prozrazuje zpěvák Tomáš Sehnal plány na letošní rok.

Při skládání písně Ze dna se Tomáš inspiroval reálným příběhem, který se pak stal námětem pro samotný videoklip.

„Poslední roky mám pocit, že všichni už jen spěcháme. Já nejsem jiný a mrzí mě to. Při jedné procházce zasněženou Prahou jsem byl svědkem dojemné scénky. Na lavičce spolu seděli mladá, krásná dívka a starší, na první pohled dost zanedbaný, muž. Nejprve jsem si myslel, že k sobě nepatří, ale v ten moment slečna vytáhla z tašky cosi zabaleného v ubrousku a řekla  ‘na tati’… V tu chvíli se mi hlava rozjela a uvědomil jsem si, že i takto žijí někteří z nás,“ popisuje Tomáš.

Natáčení videoklipu probíhalo letos v lednu a režie se ujal osvědčený Ondřej Urbanec z kreativní agentury ManaWorld, jenž stojí i za předchozím klipem Jízdní řád. Aby nebyl narušen příběh vzniku písně, tak se štáb rozhodl zůstat v Praze, jejíž tajemná skrytá zákoutí jsou rájem pro filmaře.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.