Ohlédnutí za jubilejním dvacátým ročníkem Rock for People

Biffy Clyro na Rock for People | Zdroj: PR

(Sponzorováno) Dvacáté narozeniny královéhradeckého festivalu Rock for People byly hned v několika ohledech výjimečné, neboť kromě vystoupení řady zahraničních hvězd se tu například s fanoušky rozloučila legendární Lucie. S festivalem slavil také jeho generální partner, pivovar Staropramen.

Na koncert skupiny Lucie, která byla jedním z největších lákadel letošního ročníku, se v areálu královéhradeckého letiště přišlo podívat více než dvacet tisíc návštěvníků, celkově jich Rock for People navštívilo asi o sedm tisíc více. Další nezapomenutelný okamžik nastal při vystoupení kapely Chinaski. Frontman Michal Malátný pozval na pódium organizátory festivalu a jejich společné narozeniny pak oslavili společně zahranou písní Drobná paralela. Pivovar Staropramen pro festivalové nadšence uvařil limitovanou várku nefiltrované a nepasterizované jedenáctky. Ta v letním počasí, které panovalo po celou dobu konání akce, čepovaná do skla, návštěvníkům velmi chutnala.

Ze zahraničních interpretů nejvíce diváků nalákali energičtí rockeři Biffy Clyro ze Skotska a Manu Chao s kapelou La Ventura, jehož veselý set world music dokreslil pohodovou atmosféru letního počasí. Na Staropramen stage diváky okouzlil například romantický rocker Tom Odell. Odborná kritika pak ocenila zejména elektronické show kapely Chase & Status, producenta Netsky a novozélandských The Naked and Famous, jejichž koncert na Rock for People byl českou premiérou.

Manu Chao na Rock for People
Manu Chao na Rock for People

Geerální partner Staropramen pro příležitost jubilea připravil speciální várku ležáku Staropramen 11° – nefiltrovanou a nepasterizovanou.

O tom, že návštěvníkům jedenáctka zachutnala není pochyb. Celkově se jí totiž vypilo více než 20 tisíc půllitrů. Zájem byl tradičně také o Staropramen Světlý a díky svému osvěžujícímu charakteru také Carling Cherry Cider,” říká k průběhu festivalu Jan Vošta, event & sponzoring manager Staropramenu. ,,Na kvalitu všech druhů piv čepovaných na festivalu opět dohlížel náš pivní policista Jan Špaček, jinak náš expert pivovaru na degustaci. Naštěstí neměl moc práce. Pivo mělo správnou chuť, míru a teplotu,“ dodává.

Další letošní novinkou v režii pivovaru bylo zařazení projektu Festivaly bez zábran, jehož cílem bylo usnadnit pohyb tělesně postižených fanoušků dobré muziky po areálu festivalu a nabídnout jim větší komfort, co se týče jejich zázemí.

Festivaly bez zábran na Rock for People
Festivaly bez zábran na Rock for People

 

„První, kdo bezbariérový mobiliář otestoval, byli samotní členové kapely The Tap Tap, kteří na festivalu vystoupili hned ve čtvrtek odpoledne. Pokřtěna tak byla nejen vyvýšená plošina s nájezdovou rampou před hlavní Rock for People stage, ale i přechodové pásy a nájezdy, které byly rozmístěny nejen u hudebních stanů a pódií. Vozíčkáři také velmi ocenili vlastní stan se zázemím včetně bezbariérové sprchy,“ uvedla Karolína Jindrová, manažerka projektu za pivovar.

Zajímavostí je, že základním stavebním materiálem pro tvorbu bezbariérových přístupů jsou plastová víčka, která v rámci projektu společnosti Pivovary Staropramen Sbírej víčka, postavíme… dlouhodobě sbírají zaměstnanci a spotřebitelé pivovaru. Proto byla pro návštěvníky Rock for People v areálu připravena také speciální sběrná místa, kde mohli plastová víčka a zátky od nápojů odevzdávat a přispět tak k výrobě dalších zařízení pro tento projekt. Staropramen chce toto ještě letos využít i na dalších hudebních festivalech, konkrétně 23. srpna v Českém Brodě a 6. září na Kefíru.

„Zájem lidí i atmosféra letošního ročníku Rock for People potvrdily, že jde o jeden z nejlépe organizovaných a nejúspěšnějších hudebních festivalů u nás. Přejeme jeho organizačnímu týmu v čele s Michalem Thomesem mnoho dalších úspěšných ročníků a jsme rádi, že jsme mohli svým dílem přispět k jeho průběhu a přinést návštěvníkům pestrou nabídku dobře ošetřeného piva a vozíčkářům větší komfort v areálu festivalu,“ říká za Staropramen k právě skončenému festivalu Jan Vošta.


Napište komentář