Okouzlující Aurora přiveze do Prahy nové album

Aurora, Forum Karlín 2019 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Po svém prvním vyprodaném sólovém koncertu zavítá talentovaná norská alt-popová ikona Aurora opět do pražského Fora Karlín. Tentokrát však dorazí se zbrusu novým albem, které je naladěné na velmi osobní sdílení svého vnitřního já s okolním světem.

Již debutová deska All My Demons Greeing Me as a Friend s úvodním hitem Runaway měla hned po vydání obrovský úspěch. Podařilo se jí vyšplhat až na vrchol norské hitparády a do dnešního dne posbírala více než 300 milionů streamů. Přízeň mnoha posluchačů si její tvorba získala především díky neomezené otevřenosti a upřímnosti, jež okouzlující Aurora vnáší do svých textů a melodií. Ať už jde o rozebírání dopadů kapitalismu, environmentální krize nebo ostře vedené dialogy, ve kterých povzbuzuje posluchače, aby se odhodlali postavit za sebe i ostatní. Dále se také otevřeně hlásila k výzvě Time’s Up na podporu obětí sexuálního násilí v písni Queendom, ve které vřele každého vítá ve svém tolerantním a bezpečném království.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Perfekcionistka, která sbírá brouky – 6 věcí, které jste o Auroře možná nevěděli

Nová deska nebude výjimkou. Tato křehká oslnivá princezna nehodlá svůj přístup rozhodně měnit. Tentokrát fanouškům přijede odhalit své vnitřní já, což je patrné již z prvního něžného singlu Exist for Love, který definuje naše životy a vztahy – romantické, platonické i rodinné.

Hlavním posláním desky je snaha motivovat ostatní k činům a zpěvačka připravované album komentuje následovně: „Když se podívám zpětně na posledních sto let naší historie, na věci, které jsme udělali správně, i ty, které jsme mohli zvládnout lépe, tak mám pocit, že teď dokážeme dělat věci jinak a směřovat k lepší budoucnosti než naši rodiče a předci.”

Report (2019): Chichot sem a úsměv tam – večer s Aurorou plný pozitivních vln

Čerstvě vydaný song Cure for Me tuto snahu o nastolení změny ve světě kolem rovněž potvrzuje: „Někdy mám pocit, jako by se tě celý svět snažil přesvědčit, že je s tebou něco špatně. A někteří tomu naneštěstí uvěří. Velmi mě znepokojuje, jak snadné je někoho přimět k názoru, že je moc emocionální, podivný nebo není dostatečně dobrý pro dnešní svět. Myslím, že je načase tyhle hlasy umlčet, nikdo by nás neměl soudit za náš vzhled, víru nebo způsob, jakým jsme předurčeni milovat. Nepotřebujeme lék, který by nás měl změnit,“ říká Aurora k novému singlu.

Mladá norská diva si přijede podmanit publikum do pražského Fora Karlín 26. února 2022. Vstupenky v ceně 895 Kč budou v prodeji od 16. července na webu fource.cz a v síti Ticketmaster.


Napište komentář