OVOCE představuje klipovou novinku Drogy dětem

OVOCE | Foto: Tom Black

Kapela UkradenýOVOCE (ex zakázanÝovoce) se definitivně přejmenovala na OVOCE, momentálně se nachází v půlce své koncertní šňůry HVNS tour 2016 a při této příležitosti představuje svou klipovou novinku Drogy dětem, která je dle slov hudebníků věnována obětem moderních technologií. Jedná se již o třetí videosingl, který kapela v pozměněné sestavě vydala.

Lehce kontroverzní klip vznikl v režii Radima Věžníka a o hudební produkci singlu se postaral americký producent a hudebník Geoff Tyson, který je kromě své hudební tvorby pro hollywoodská studia známý třeba jako jeden z mála úspěšných studentů kytary u mága Joe Satrianiho.

„S nápadem oslovit Geoffa jsem přišel já. Geoffovi jsem pár let dělal doprovodného kytaristu, jsme dobří přátelé a mně se vždycky líbil jeho styl práce i hudba, kterou dělá. Tak jsme ho oslovili a ono to klaplo! Na jeho výraz, když jsem mu poprvé přeložil text Drog dětem, nikdy nezapomenu,“ popisuje spolupráci kytarista Láska.

Předpremiéru videoklipu si mohli vychutnat nejvěrnější fanoušci na pražském koncertě v zaplněném Rock Café. Název singlu Drogy dětem je ovšem trochu zavádějící. OVOCE nenabízí drogy dětem, ale upozorňuje na závislost na moderních technologiích a fenoménech jako je internet, YouTube, sociální sítě, smartphony, bez kterých by si mnozí dnešní život nedokázali vůbec představit.

„Klipem si děláme srandu z lidí, kteří když se 5 minut nepodívají na displej telefonu a nezkontrolují svůj facebook, jsou z toho nervózní, třeba jako já,“ vysvětluje s úsměvem zpěvák Pišto.

OVOCE zároveň odstartovalo druhou půlku HVNS tour s partou Imodium. Toto nerozlučné spojení čeká ještě šest společných koncertů. V roli hosta je doprovází mladá kapela Nouzovej východ.

HVNS tour 

02. prosince   Děčín – Le Garage Noir
03. prosince   Pacov – Legenda club
09.prosince    Lanškroun – Apollo music club
10. prosince   Sedlčany – Pohoda
16. prosince   Jihlava – Chilli music bar
17. prosince   Frýdek-Místek – Stoun music club


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.