Triumfující Skillet se s turné napříč Evropou blíží k Brnu a Praze

Skillet | Foto: facebook.com

Po obrovském úspěchu na festivalu Rock For People se k nám vrací opět rázná americká čtveřice Skillet, která originálně vstřebává prvky metalu, nu-metalu, hard-rocku i elektroniky. Její výsostné postavení na hudební scéně potvrzuje nejen skvěle přijaté srpnové CD Unleashed, ale i aktuální evropské turné, na němž za sebou nechává vyprodané haly i kluby po metropolích dalších sedmi zemí. U nás se můžeme těšit hned na dva koncerty, a to v Brně a v Praze.

Čtyřlístek z Memphisu je právem řazen mezi nejúspěšnější rockové kapely 21. století. Na svém kontě mají přes jedenáct milionů prodaných desek a jsou držiteli platinové desky za album Awake. Vítězové Billboard Music Awards byli několikrát nominovaní i na Grammy Awards. Jejich videa mají miliony zhlédnutí na YouTube – ostatně jen sám singl Monster jich má přes 130 milionů. Kromě toho je tento singl dvojnásobně platinový a s 57 miliony přehrání na Spotify je osmou nejvíce přehrávanou skladbou roku 2015.

Od svého založení v roce 1996 prošli Skillet několika změnami v sestavě. Současné složení John Cooper (zakládající člen), Korey Cooper, Jen Ledger a Seth Morisson se ustálilo v roce 2011 a o dva roky později vydali album Rise.

Na svém kontě mají již devět alb. S poslední novinkou Unleashed se přihlásili před pár měsíci. Album se v prestižním žebříčku amerického časopisu Billboard umístilo v šesti kategoriích na první nebo druhé pozici, v souhrnném absolutním pořadí pak získalo bronz. Na Unleashed začal John Cooper pracovat podle vlastních slov v podstatě hned, jakmile vydali Rise. Podoba alba v něm pak dozrávala v průběhu jejich evropského turné, na kterém předskakovali Nickelback a v rámci kterého se poprvé přestavili i českému publiku.

Koncert ve středu 30. listopadu v brněnském Semilassu je bohužel již dlouho vyprodán. Fanoušci však nemusí zoufat, jelikož se Skillet následně představí v Malé sportovní hale v Praze, a to hned 4. prosince. Vstupenky na pražský koncert jsou v prodeji v síti GoOut za cenu 790 Kč.


Napište komentář

Petra Besedová
O Petra Besedová 30 Článků
Bydlím u Nového Jičína v Moravskoslezském kraji, je mi 18 let a právě studuji 4. ročník pedagogického oboru. V budoucnu bych se ale moc chtěla věnovat psaní, a to především v kulturní oblasti. K hudbě mám moc blízko. Zpívám ve sboru, akorát s tím hudebním nástrojem mi to nikdy nešlo. :D Můj vkus bych nazvala "náladovým", poslouchám vše, co mě zaujme od Beatles přes Rolling Stones, Nirvánu, až po třeba The Pretty Reckless, Skillet, Jelena, Slzu, Taylor Swift, Selenu Gomez... A mohla bych pokračovat dál. :) Kromě hudby mám moc ráda běh, pečení, čtení a také toulky po kavárnách. :)